
Fotó: Vass Judit
Elkészült a városfalvi játszótér, már át is adták vasárnap, a falunapok alkalmával – értesített Kozma Judit, a Városfalva Egyesület működtetője. A faluban 2012-ben megszűnt az óvoda, de nemcsak a kicsik, hanem a nagyobb gyerekek miatt is aggódtak a helybéliek, hogy nincs egy hely, ahol biztonságosan ellehetnének, kikapcsolódhatnának. Ezért neveztek be a játszótér tervével az SZKA és az amerikai egyesült államokbeli civil szervezet, az Unitárius Kaláka közös pályázatára még januárban.
2018. augusztus 06., 14:142018. augusztus 06., 14:14
Ez egy újfajta, háromlépcsős támogatási rendszer: az önrész mellett ki kellett gyűjteni a reális költségvetés felét, és
Ennek értelmében négyszáz óra közmunkának, körülbelül ötszöri találkozásnak és harminc önkéntesnek köszönhetően valósult meg a projekt. A kivitelezésnek júniusban fogtak neki. A kaláka jó hangulatban telt, összehozta a falubelieket, nem érezték tehernek, bár az eső megnehezítette a dolgukat.
Egy fiatalember a szomszédos Brassó megyei faluból járt át, a jó társaság kedvéért. Az utolsó két nap reggeltől estig, tizenkét órán át dolgoztunk” – mesélte Kozma Judit. Végül
ami a falu közepén van, és kerítés védi, csupán egy hátsó kaput kellett készíteni, hogy ne csak a főútról, hanem a belső utcából is meg tudják közelíteni a gyerekek.
A játszótér kialakítása az elhanyagolt udvar rendbetételével kezdődött, majd egyik oldalt kerítést húztak az esetleges magánterület-sértés elkerülése érdekében. Megöntötték a játékelemek alapját, amelyeket külön alkatrészenként vettek meg, ők maguk szereltek össze és a terephez igazodva állítottak fel, betartva az előírt távolságokat. Kozma Judit beszámolója szerint
Szereltek fel kosárpalánkot, és lett téglatörmelékes-kukoricás mezítlábas parkjuk is, igaz, csupán tízméteres a helyhiány miatt. A középen található homokozóhoz szintén ők ásták meg a gödröt, csinálták a keretet, bélelték ki, és töltötték fel adományba kapott homokkal. A szintén ajándékba kapott rajztábla is kikerült. Végül a padok és asztalok kerültek a helyükre.
A játszótér nagyjából tizenötezer lejből valósult meg, megspórolva a munkadíjat, a szállítási költségeket.
Mivel fontos szempont volt az is, hogy a környék gazdaságát támogassák, az építkezési anyagot a legközelebbi helyről, a játékelemeket Csíkszeredából, a pingpongasztalt Jászvásárról szerezték be. „Minden korosztályt le tud kötni.
Nem utolsósorban pedig ez egy közösségi tér, ahol találkozni tudnak az itt élő gyerekek, tudtommal olyan harmincan, és azok, akik ide járnak vakációzni, mert manapság mindenki a kapun belül üldögél, nem is ismerik egymást. Így legalább a szülők is tudnak majd kommunikálni” – foglalta össze a projektgazda, hozzátéve, hogy következő álmuk egy focipálya volna a szomszédos telken, ha eladnák a területet.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!