Folyamatosan keletkeznek gödrök a csíkszeredai vasúti felüljáró hídon. Ilyen állapotok uralkodtak a kátyúzás előtt
Fotó: Gecse Noémi
A tizenöt centimétert közelítette a legveszélyesebb gödör mélysége a csíkszeredai felüljáró hídon, ahol az útburkolat javítását szombaton végezték el. Mint minden korábbi beavatkozás, ez is csak időlegesen javít a helyzeten. Az építmény ugyanis mozog és beázik, nagyjavítást igényel.
2017. május 22., 10:232017. május 22., 10:23
2017. május 22., 10:272017. május 22., 10:27
Évek óta ismétlődő jelenség a csíkszeredai vasúti felüljárón a gödrök megjelenése, amelyeket eltüntetnek ugyan, de a burkolatjavítást kevesebb mint egy éven belül ismételni kell. Nem volt ez másképp idén sem,
A híd déli oldalán a legnagyobb gödör mélységét meg is mértük néhány nappal ezelőtt – a tizenöt centimétert közelítette, ez már komoly károsodást okozhat az autónak. Nem véletlen, hogy az autóvezetők igyekezték elkerülni, de nem volt egyszerű, és a szembejövő járművek miatt néha nem is volt lehetséges.
viszont a helybeliek már tapasztalatból tudják, a híd melyik szakaszán kell jobban vigyázni. A legnagyobb kátyú az aszfalt alatti betonréteget is láttatni engedte, és az is jól látszott, hogy a betonra tíz évvel ezelőtt elhelyezett szigetelés szétfoszlott.
Az útburkolat javítását szombaton végezték az Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) megbízásából – az út ügykezelése ugyanis továbbra is az ő feladatuk, noha a híd a városé.
Hétfő délelőtt már javított útburkolat fogadta az autósokat
Fotó: Pinti Attila
Mint Cătălin Romanescu, az országos útügy Hargita megyei kirendeltségének igazgatója kérdésünkre elmondta, a megrongálódott burkolatrészek eltávolítása után több szakaszon új aszfaltot terítettek el. Nem ez az első javítás az idén.
– magyarázta az igazgató. A vízszigetelést a hídon 2007-ben elvégzett javításkor készítették, a tágulási pontoknál rugalmas anyagot helyeztek el, ott viszont később repedések, gyűrődések keletkeztek.
Az a főjavítás a kivitelezővel történt szerződésbontással végződött. Dénes Károly építőmester szerint tíz évvel ezelőtt minősíthetetlen munkát végeztek a javítás során, nem szakszerűen készült a szigetelés. Dénes Károly tavaly, amikor együtt tekintettük meg a hidat, azt javasolta, hogy
mert az jelentősen károsodott az évek során. A város megbízásából 2013-ban elkészített szakértői véleményezés szerint a híd tartópilléreinél található talajszerkezet nem stabil, ez okozza a híd remegését, mozgását és a futófelület károsodását, ezért az építmény megerősítésére van szükség. A szakértői véleményezés javasolta azt is, hogy a vasúti felüljárót a jelenlegi többnyílásúból egynyílásúvá kellene átépíteni.
Narancssárga és sárga kódú árvízriasztást adott ki szerdán az Országos Hidrológiai Intézet, az érintett Hargita megyei területeken árhullámokra, heves vízlefolyásra és vízszintemelkedésre kell számítani.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak összesen 106 sürgősségi bevetésen kellett helytállniuk. Közúti balesetekhez, tizenegy tűzesethez, kidőlt fák eltávolításához riasztották őket.
Súlyos károkat okozott a kedd esti vihar Tusnádfürdőn: hatalmas széllel és esővel csapott le a fürdővárosra alig néhány perccel azután, hogy a Ro-Alert rendszeren keresztül riasztás érkezett.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, Maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
Jelentős, legalább 12 százalékos áremelkedés várható az új építésű ingatlanok piacán, mivel az eddigi 9 százalékos áfa helyett 21 százalékot kell fizetniük a vásárlóknak augusztustól a 120 ezer eurós értékhatár alatti lakásokért is.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
szóljon hozzá!