Folyamatosan keletkeznek gödrök a csíkszeredai vasúti felüljáró hídon. Ilyen állapotok uralkodtak a kátyúzás előtt
Fotó: Gecse Noémi
A tizenöt centimétert közelítette a legveszélyesebb gödör mélysége a csíkszeredai felüljáró hídon, ahol az útburkolat javítását szombaton végezték el. Mint minden korábbi beavatkozás, ez is csak időlegesen javít a helyzeten. Az építmény ugyanis mozog és beázik, nagyjavítást igényel.
2017. május 22., 10:232017. május 22., 10:23
2017. május 22., 10:272017. május 22., 10:27
Évek óta ismétlődő jelenség a csíkszeredai vasúti felüljárón a gödrök megjelenése, amelyeket eltüntetnek ugyan, de a burkolatjavítást kevesebb mint egy éven belül ismételni kell. Nem volt ez másképp idén sem,
A híd déli oldalán a legnagyobb gödör mélységét meg is mértük néhány nappal ezelőtt – a tizenöt centimétert közelítette, ez már komoly károsodást okozhat az autónak. Nem véletlen, hogy az autóvezetők igyekezték elkerülni, de nem volt egyszerű, és a szembejövő járművek miatt néha nem is volt lehetséges.
viszont a helybeliek már tapasztalatból tudják, a híd melyik szakaszán kell jobban vigyázni. A legnagyobb kátyú az aszfalt alatti betonréteget is láttatni engedte, és az is jól látszott, hogy a betonra tíz évvel ezelőtt elhelyezett szigetelés szétfoszlott.
Az útburkolat javítását szombaton végezték az Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) megbízásából – az út ügykezelése ugyanis továbbra is az ő feladatuk, noha a híd a városé.
Hétfő délelőtt már javított útburkolat fogadta az autósokat
Fotó: Pinti Attila
Mint Cătălin Romanescu, az országos útügy Hargita megyei kirendeltségének igazgatója kérdésünkre elmondta, a megrongálódott burkolatrészek eltávolítása után több szakaszon új aszfaltot terítettek el. Nem ez az első javítás az idén.
– magyarázta az igazgató. A vízszigetelést a hídon 2007-ben elvégzett javításkor készítették, a tágulási pontoknál rugalmas anyagot helyeztek el, ott viszont később repedések, gyűrődések keletkeztek.
Az a főjavítás a kivitelezővel történt szerződésbontással végződött. Dénes Károly építőmester szerint tíz évvel ezelőtt minősíthetetlen munkát végeztek a javítás során, nem szakszerűen készült a szigetelés. Dénes Károly tavaly, amikor együtt tekintettük meg a hidat, azt javasolta, hogy
mert az jelentősen károsodott az évek során. A város megbízásából 2013-ban elkészített szakértői véleményezés szerint a híd tartópilléreinél található talajszerkezet nem stabil, ez okozza a híd remegését, mozgását és a futófelület károsodását, ezért az építmény megerősítésére van szükség. A szakértői véleményezés javasolta azt is, hogy a vasúti felüljárót a jelenlegi többnyílásúból egynyílásúvá kellene átépíteni.
A Maros megyei környezetvédelmi ügynökség hétfőn kibocsátja a környezetvédelmi engedélyt a ratosnyai vízerőmű üzembe helyezésére – közölte Mircea Fechet.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn megerősítette, hogy a hozzáadottérték-adó (áfa) nem fog emelkedni.
Közúti baleset történt Koronkán hétfő délelőtt, egy személy a roncsok közé szorult. A mentés idejére lezárták a forgalmat – értesít a Maros megyei tűzoltóság közleményben.
Ittas járművezető és hamis jogosítvánnyal rendelkező sofőr is rendőrkézre került Székelyudvarhelyen a hétvégén – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Műszaki téren szerzett felkészültsége miatt Dávid Endre önkormányzati képviselőt javasolja az alpolgármesteri tisztségbe Szakács-Paál István székelyudvarhelyi polgármester. A Székelyudvarhelyért Párt (SZP) nem tesz le hasonló jelölést.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – közölte hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja.
Az Orbán Balázs életéről szóló animációs sorozat első epizódját mutatják be Székelyudvarhely központjában hétfőn este.
Az ilyenkor megszokottnál több, és enyhén növekszik is a légúti megbetegedések száma Hargita megyében, a koronavírus-fertőzések gyakorisága viszont stabilan alacsony.
Sűrű ködre kell számítani hétfő reggel Hargita, Konstanca és Tulcea megye több régiójában – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több mint nyolcvan bírságot szabtak ki összesen 52 ezer lej értékben a Maros megyei közlekedésrendészek szombaton. A legtöbb szabálysértést továbbra is a sebességhatár túllépésével követték el a sofőrök.
szóljon hozzá!