Újabb lépés az okosváros projektben – hangzott el az átadón
Fotó: Bíró Blanka
Átadták Kovászna megye első elektromos töltőállomását. Az egyik sepsiszentgyörgyi szálloda bejáratánál megvalósuló 200 ezer lejes magánberuházást a Környezetvédelmi Alap támogatta, a tulajdonosnak húszszázalékos önrészt kellett kifizetnie, illetve az áfát.
2018. július 16., 17:212018. július 16., 17:21
Kovács István, a szálloda tulajdonosa a megnyitón kifejtette, lépést kell tartani a korral, az elektromos gépkocsi jelenti a jövőt, reméli, hogy minél több autó töltését tudják biztosítani. Azt ígérte, hamarosan a vállalkozása is vásárol egy elektromos gépkocsit, jó példát mutatva.
Tóth-Birtan Csaba sepsiszentgyörgyi alpolgármester rámutatott, az önkormányzatnak is volt egy hasonló projektje, ám azt egyelőre félretették a Környezetvédelmi Alapnál. „Mi közterületen öt töltőállomást szerettünk volna építeni, lehet, hogy ez egyelőre túl sok lett volna, hiszen
Örülök, hogy a magánszféra eredményesebben pályázott, hiszen a kisautónak a magángazdaság a legfontosabb kiszolgálója” – mondta az alpolgármester. Szerinte a most megépült töltőállomás elsősorban az áthaladó forgalmat fogja kiszolgálni. Hozzátette, a Regionális Operatív Program keretében a teljes autóbuszpark lecserélésére pályáznak,
Csenteri Levente, a töltőállomást kivitelező és üzemeltető Combridge cég vezetője az átadón elmondta, az új sepsiszentgyörgyi létesítmény a régióban – Kovászna, Hargita és Brassó megyében – az első gyors töltő, mintegy harminc perc alatt fel lehet tölteni egy autót, míg a közepes teljesítményű állomásoknál ez három-négy óra.
Csenteri Levente dinamikus fejlődésre számít az elektromos és hibrid gépkocsi elterjedését illetően, a piackutatók szerint 2040-ig a gépkocsik mintegy egyharmadát lecserélik. „Olyan dinamizmusa lesz, mint a mobiltelefonok elterjedésének. A kilencvenes években még nem is gondoltuk, hogy húsz év alatt a televíziót is a telefonon nézzük” – mondta a vállalkozó.
Ehhez ki kell építeni a megfelelő infrastruktúrát, ugyanis – mint emlékeztetett –, Románia még 2011-ben vállalta az EU előtt, hogy 2020-ig tízezer töltőállomást telepít, ezzel ösztönözve az elektromos autók elterjedését. Az EU-ban különben Románia nyújtja a legnagyobb támogatást az elektromos autó vásárlására – tízezer eurót, ami a vételár kb. egynegyede.
Huszonnégy sérült, illetve veszélyes fenyőfát vágnak ki a napokban Székelyudvarhelyen, tavasszal pedig a városi környezethez illő fafajtákat ültetnek a helyükre.
Emelt átjárókat alakítanak ki a csíkszeredai Szék útján a gyalogosok biztonságának érdekében, a munkálatok miatt forgalomkorlátozás várható.
Egy szászrégeni férfi 18 000 lejes pénzbírságot kapott idén, miután rendszeresen hamis bejelentésekkel hívta az 112-es sürgősségi segélyhívószámot. Maros megyében nőtt a telefonbetyárkodások száma ebben az évben.
Csütörtök reggel óta nem érik el édesanyjukat, a csíkszeredai Sándor Péter Katalint külföldön élő gyermekei, így megtalálásában a helyi közösség segítségét kérik.
Bírósági keresetet indíthat egy szakszervezet a gyergyószentmiklósi kórház ellen, mert szerintük a kórházmenedzser rosszindulatúan nem biztosítja az elvárásaik szerint az alkalmazottak számára a bérpótlékokat. A menedzser elutasítja a vádakat.
Kettős kiállításnak ad helyet a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Ház emeleti díszterme. Szerda este nyílt meg Sárosi Csaba és Vetró András helyi képzőművészek közös tárlata.
Egy gázpalack robbanása okozott tüzet csütörtökön délután a Gyulakutához tartozó Rava településen.
Két tűzoltóautóval szálltak ki csütörtökön délután a tűzoltók Székelyudvarhelyen egy irodaépülethez, amelynek meggyulladt a tetőzete.
Tizennégy személytől ujjlenyomatot vettek, és le is fényképezték őket csütörtökön délelőtt Oltszemen, ahol a Kovászna megyei rendőrök razziáztak.
szóljon hozzá!