
Még pár napig építőtelepnek minősül a terület
Fotó: Borbély Fanni
Néhány napos késéssel költözhetnek be a csíksomlyói iskola tanulói az erdőalji konténeriskolába. Az utolsó simítások maradtak hátra: még pakolnak és bútoroznak, a tervek szerint a tanítás a létesítményben csütörtökön kezdődik.
2024. szeptember 16., 16:082024. szeptember 16., 16:08
2024. szeptember 16., 16:122024. szeptember 16., 16:12
A csíksomlyói iskolaépületből „kilakoltatott” tanintézet tanulói és óvodásai a tanévet a Máltai Szeretetszolgálat csíksomlyói székhelyén kezdték el. A tervek szerint szeptember 16-ától már az erdőalji konténeriskolában fogadták volna őket, azonban ahogyan tanévkezdésre, úgy erre a határidőre sem készült el teljesen az ideiglenes iskolaépítmény.

Némi csúszással, de hamarosan elkészül Csíkszeredában az erdőaljai moduláris iskola a csíksomlyói iskola óvodásai és tanulói számára. A kivitelező dolgozik a konténerek kihelyezésén, szükség is van erre, mert szeptember 16-án már oda várják a gyermekeket.
Székely Adél, a csíkszeredai Xantus János Általános Iskola igazgatónője szerint a csúszás főleg annak tudható be, hogy
Jelen helyzetben még további néhány napra van szükség, hogy az utolsó simításokat elvégezzék, bepakoljanak, bebútorozzák az iskolát, és
Úgy számítják, hogy csütörtöktől végre elkezdődhet az oktatás a moduláris iskolában a csíksomlyói iskola 94 elemi iskolása és óvodása számára, addig a Máltai Szeretetszolgálat épületében maradnak.
A konténeriskola az erdőalji iskola udvarára épült fel, miután nem talált más alkalmas helyszínt a csíkszeredai önkormányzat a csíksomlyói iskola számára. A tanintézet a Szék utcai egyházi tulajdonban lévő épületből azért kellett kiköltözzön, mert egy statikai felmérés alapján omlásveszélyesnek minősítették.

Egyelőre még az engedélyeztetés folyamata zajlik az erdőalji iskola udvarára tervezett konténeriskola építése körül. Az érintettek szerint a szeptember 9-i iskolakezdésre minden a helyére fog kerülni.

Meglehetősen feszült hangulatban zajlott a lakossági fórum az erdőalji iskolában: egymást túlkiabálva fejezte ki aggodalmát az erdőalji iskola szülői közössége amiatt, hogy ősztől oda fog járni a csíksomlyói romatelep közel száz óvodása és elemi iskolása.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul a Láros-Ozsdola Közbirtokosság a Kovászna Megyei Törvényszék ítélete miatt, amely 2500 hektár erdőbirtoktól fosztotta meg. A közbirtokosság szerint a tulajdonelvonás a diktatúra idején történt meg.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
Tizenhét személy ellen indított büntetőeljárást csempészet gyanújával a bukaresti katonai ügyészség egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
1 hozzászólás