
Fotó: Borbély Fanni
Egyelőre még az engedélyeztetés folyamata zajlik az erdőalji iskola udvarára tervezett konténeriskola építése körül. Az érintettek szerint a szeptember 9-i iskolakezdésre minden a helyére fog kerülni.
2024. augusztus 26., 16:122024. augusztus 26., 16:12
Javában tart még a kánikula, mégis vészesen közeledik a 2024/2025-ös oktatási év. A tanév közeledtével zajlik az iskolák tatarozása, az osztálytermek rendezése – a csíksomlyói iskola esetében pedig az új ideiglenes erdőalji helyszín kialakítása. Azaz kevesebb mint két héttel az iskolakezdés előtt még mindig csak a papírozásnál tartanak.
Sógor Enikő csíkszeredai alpolgármester megkeresésünkre közölte,
Csíkszereda vezetősége tisztában van azzal, hogy sürgeti őket az idő, de ennél pontosabb választ nem tudtak adni azzal kapcsolatban, hogy mikor látnak hozzá a konténeriskola kialakításának.
Fotó: Borbély Fanni
Székely Adélt, a csíkszeredai Xantus János Általános Iskola igazgatónőjét arról kérdeztük, hogy szerinte el tudnak-e készülni időben a kényszermegoldással. Az igazgatónő válaszában kifejtette,
Ugyanakkor kihangsúlyozta, hogy Csíkszereda vezetősége mindent megtesz annak érdekében, hogy iskolakezdésig elkészüljön a konténeriskola Erdőalja Általános Iskolájának udvarán.
Arról is kérdeztük az igazgatónőt, hogy lesz-e elegendő autóbusz, amivel biztosítani tudják a gyerekek szállítását az iskolába és haza. Válaszában mindenkit megnyugtatott: lesz, mivel
Székely Adél elmondása szerint az engedélyeztetés a hosszabb folyamat, ezután viszont hamar fog menni a konténereket biztosító céggel a közös munka.
Fotó: Borbély Fanni
Mint ahogy arról korábban már beszámoltunk, a csíkszeredai Xantus János Általános Iskola csíksomlyói alegységében tanuló 95 óvodás, előkészítős és elemi iskolás az Erdőalji Általános Iskola udvarán egy konténeriskolában fogja elkezdeni az új tanévet szeptember 9-én, mivel
A csíkszeredai önkormányzatnak kötelessége mihamarabb infrastruktúrát biztosítani a csíksomlyói iskolának, erre pedig megoldásul az erdőalji iskola udvarát szemelték ki, ahova elhelyeznének egy ideiglenes konténeriskolát. Ez a döntés azonban heves ellenállást váltott ki az erdőalji lakosságból.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
1 hozzászólás