A jelek szerint az utolsó utáni esélyét is eljátszotta az a négy állami intézmény – köztük a fogyasztóvédelmi ügynökség is –, amelyek Kovászna Megye Tanácsának egyik ingatlanját használják, másfél hónapja már minden törvényes alap nélkül.
2013. március 18., 19:052013. március 18., 19:05
A megyei önkormányzat közel egy hónap határidőt adott az intézmények vezetőségeinek az ingyenes haszonbérleti szerződés lejártát követően, hogy megfelelő ingatlant találjanak, ahová átköltözhetnek a jelenlegi, a Bod Péter Megyei Könyvtár mögötti irodákból, de ez máig nem történt meg – tájékoztatta a Székelyhon.rot Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Az elöljáró rámutatott, hogy mivel a megyei tanács is komoly irodahiánnyal küzd, miután a Román Nemzeti Bank (BNR) volt sepsiszentgyörgyi székhelyét is át kellett adniuk a román államnak, azaz ki kellett üríteniük, így nincs lehetőségük tovább várni a fogyasztóvédők, a metrológiai intézet, valamint a másik két intézmény esetében. A BNR épületébe többek között a Háromszék Táncegyüttes költözött be, de nemrégiben újból távozniuk kellett, amíg az épület jogi helyzete tisztázódik, így most egyelőre a Tamási Áron Színházban „húzzák meg magukat”.
Tamás Sándor (képünkön) hozzátette, hogy a február 1-i határidő lejárta után többek között a fogyasztóvédelmi felügyelőség regionális vezetőjével is tárgyaltak, és megegyeztek, hogy az intézmények még mintegy hónapig maradhatnak az ingatlanban, de ez idő alatt nem történt semmi. Ráadásul az elmúlt két hétben több olyan esemény is volt, amely következtében nem tudtak foglalkozni érdemben az ingatlan helyzetével, de az elkövetkezendő egy hétben megteszik a kiköltöztetéshez szükséges lépéseket. A megyei önkormányzat vezetője arra is felhívta a figyelmet, hogy országos szinten ezek az intézmények kivétel nélkül vagy állami tulajdonban lévő, vagy bizonyos összegekért bérelt ingatlanokban székelnek, csak Háromszéken volt lehetőségük ingyenesen használni az irodákat. Az országos gyakorlatot alapul véve nem érthető, hogy miért állnak ennyire ellent – tette hozzá.
A Bod Péter Megyei Könyvtár mögött található ingatlan földszinti része a megyei önkormányzat tulajdonában van 2003 óta. Tamás Sándor már tavaly felszólította az ingatlant székhelyül használó négy közintézményt, hogy nézzenek más hely után, és ennek érdekében egy évvel meghosszabbították a bérleti szerződések érvényességét. Az intézmények azóta sem léptek, az pedig úgy döntött, nem hosszabbítja meg a szerződéseket. A „négyeknek” február elsején távozniuk kellett volna az ingatlanból.
Mircea Diacon, a fogyasztóvédők háromszéki vezetője a határidő lejárta után úgy nyilatkozott, hogy csak jogerős bírósági ítélet alapján hajlandóak kiköltözni.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
szóljon hozzá!