Fotó: Kristó Róbert
Borsos bírságra számíthatnak azok a háromszéki gazdák, akik visszautasították a házi kedvenceik beoltását.
2017. március 08., 21:002017. március 08., 21:00
Sikó Barabási Sándor, a Kovászna Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság vezetője lapunknak elmondta, a napokban befejeződött a kutyák és macskák veszettség elleni oltáskampánya. Az akció során az állatokat beoltották, behelyezték a mikrocsipet, féregtelenítettek – mindez (pluszban az egészségügyi könyv, az országos elektronikus adattár frissítése) átlag 30 lejbe került a gazdának, mert a vakcinát és annak beadását az igazgatóság finanszírozta.
A főállatorvos hangsúlyozta, a kampány sikeresnek bizonyult, a megye területén a kutyák mintegy 75 százalékát, míg a macskák 15 százalékát sikerült immunizálni. Ez előrelépést jelent, mert tavaly a kutyáknak csak a felét, a macskáknak pedig a tizedét tudták beoltani veszettség ellen. Az oltást folytatják azoknál az ebeknél, melyek a kampány során még nem töltötték be az oltásra javasolt legalább két hónapos kort. Itt továbbra is érvényes a kedvezmény, a többi esetben viszont már a teljes költséget kell állnia az állat tulajdonosának.
A főállatorvos ugyanakkor felhívta a figyelmet, szigorúan büntetik azokat, akik visszautasították az oltást, hiszen annak beadatása kötelező. A kampány során Kovásznán és környékén hozzávetőleg 35 tulajdonos utasította vissza a vakcina beadatását, Uzonban hat gazda, Bodzavidékén pedig félszázan tagadták meg a törvényes kötelezettséget. Ők most a jogszabály szerint 400–600 lejes bírságra számíthatnak. Az első húsz büntetőcédulát már ki is küldték. Sikó Barabási elmondta, az oltást visszautasítók mindenféle kibúvót kerestek, például arra hivatkoztak, hogy nem is az övék a kutya, pedig az állat az ő udvarukon volt láncra verve.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
Kovászna város önkormányzata az országos helyreállítási terv (PNRR) révén több mint hatmillió lej támogatást kapott két tömbház energetikai korszerűsítésére – adta hírül Facebook-oldalán Gyerő József polgármester.
A kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárból tavaly szép számmal kölcsönöztek könyveket, és ismét megtarthatták a koronavírus-járvány miatt lefújt rendezvényeiket is, derült ki a Vántsa Judit intézményvezetővel folytatott beszélgetésből.
szóljon hozzá!