Levél érkezett szerkesztőségünkbe, amelyben súlyos vádakat fogalmaz meg annak írója Puskás Emil temetőgondnok ellen. Aláírás nincs ugyan, de a másfél oldalas iromány végén, valamint a borítékon is Kercsó Attila neve szerepel feladóként.
2014. október 02., 13:202014. október 02., 13:20
Megtalálható itt a virágkereskedéssel foglalkozó vállalkozó, korábbi alpolgármester lakcíme is, tehát a levél küldője nagyon is vigyázott arra, nehogy véletlenül valamelyik másik Kercsó Attilára gondoljunk.
Hogy konkrétan mi áll a levélben, ebben az esetben teljesen érdektelen. Ugyanis, mint kiderült, valaki Kercsó Attila nevével visszaélve akart olyan kijelentéseket közölni, amelyekért ő maga nem vállal felelősséget. Ez csalás, más adataival való visszaélés, gyakorlatilag bűncselekmény.
Erre fényt deríteni nem volt nehéz. Megkerestük Kercsó Attilát, annak érdekében, hogy tisztázzunk néhány, a „levelében” olvasható, félreérthető információt.
Előbb meglepődött, mondván, hogy ő nekünk semmiféle levelet nem küldött, aztán megrökönyödött, amikor az írás tartalmát megismerte és szembesült azzal, hogy milyen állításokat akar valaki ismeretlen az ő nevével visszaélve elterjeszteni.
„A legőszintébben mondom, a levelet nem én írtam és mással sem írattam soha ilyesmit. A levélben több olyan dolog van leírva, amikről én nem tudtam, nem is tudhattam, s persze azt sem tudom, hogy igazak-e. Van olyan is benne, amiről tudom, hogy igaz, s sokan tudják még, de az biztos, hogy semmiféle ilyen levelet nem küldtem se az újságnak, se másnak” – fogalmaz Kercsó.
Ugyanakkor az is kiderült, amikor a levelet küldték, ő éppen külföldön nyaralt hosszabb ideje. Aznap, amikor a Gyergyói Hírlap szerkesztőségébe a borítékot kézbesítették, még úton volt hazafelé.
Megjegyezte, személyesen nem gyanúsít senkit, úgy gondolja, hogy a temetőgondnok egy ellensége lehet az ismeretlen levélíró. Azt viszont felfogni sem tudja, hogy miért éppen őt akarja az illető ilyen helyzetbe hozni. Hozzátette, ezek után minden követ megmozgat majd, hogy amennyiben egy mód van rá, kiderüljön, ki is valójában a levélíró.
Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester szerint a részvételi arány kulcsfontosságú: a közvéleménykutatások szerint ha 60 százalék alatt marad, az Simionnak kedvez. Ha 60 százalék fölé kerül, az esélyt ad Nicușor Dannak.
Egy beteget szállító magánmentőautó ütközött egy furgonnal Gyergyóholló településen péntek délután. A mentőautó sofőrje és a mentőben szállított beteg is megsérült.
A Gyilkostó úton a Both-várától indulnak hétfőn a gépek: hozzálátnak a tavaly felásott útfelület helyreállításához, visszaaszfaltozásához. Mindeközben zajlik a kövezett utak, utcák javítása is, a fagyosszentek után pedig elkezdik virágok kiültetését.
A múzeum, a színház, a bábszínház, a hegyimentők, a labdarúgócsapat, a Godako, valamint gyergyói zenészek, művészek és sokan mások fognak össze a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonáért szombaton Gyergyószentmiklóson.
Átadták Borszék új sportbázisát, amely nemcsak a helyi sportélet fellendítését szolgálja, hanem a város életét meghatározó vendéglátás szempontjából is nagyon fontos beruházás. Újra számíthatnak az itt edzőtáborozó sportolókra, csapatokra.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
szóljon hozzá!