Fotó: Veres Nándor
Február elsejétől nem kell regisztrációs díjat fizetni a külföldről származó gépkocsik forgalomba helyezésekor, de kevesebbe kerül az útlevél kiváltása, a jogosítvány megszerzése és a Romániában kiállított okiratok hitelesítése is. A Hargita Megyei Prefektusi Hivatalnál a februártól megszűnő illetékekről érdeklődtünk.
2017. február 01., 11:552017. február 01., 11:55
A 102 különféle adó és illeték eltörléséről meghozott parlamenti döntés értelmében február elsejétől nem kell fizetni egyebek mellett a külföldről behozott gépjárművek hazai forgalomba helyezésekor regisztrációs díjat. Kevesebbe kerül az útlevél is, mivel eltörölték a 22 lejes konzuli illetéket: így a három évig érvényes elektronikus irat 234, míg az öt évig érvényes úti okmány 258 lejbe kerül. Az ideiglenes, egy évig használható útlevél esetében nemcsak a konzuli illetéket, hanem a 100 lejes sürgősségi díjat is megspórolhatjuk ezután, hiszen ez az irat a korábbi 218 lej helyett immár 96 lejünkbe kerül – tájékoztatott Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője.
Azoknak, akik A, B, illetve B+E kategóriájú jogosítványért vizsgáznak, többé nem kell hatlejes illetéket fizetniük, mint ahogy azoktól sem kérnek már 28 lejt, akik C, illetve annál nagyobb kategóriájú jogosítványt kívánnak megszerezni. A B, B1 és B+E kategóriájú jogosítványokkal rendelkezők kivételével február elsejétől nem fizetnek 84 lejes újravizsgázási díjat azok a sofőrök, akiknek korábban érvénytelenítették a jogosítványát. Ugyanakkor nem kell többé a kincstárnál 9, 60, 145, illetve 414 lejes illetéket fizetni a gépkocsik és utánfutók ideiglenes, végleges, valamint tesztelés céljából való forgalomba helyezésekor (regisztrációs adó).
Az előbbiek mellett nem kérik többé azokat a 3, 22, valamint 44 lejes illetékeket, amelyeket mind a természetes, mind a jogi személyeknek ki kellett fizetniük, ha külföldön volt szükségük Romániában kiállított hivatalos okiratuk hitelesítésére (születési bizonyítvány, iskolai végzettséget igazoló bizonylat, stb.) – közölte a megyei prefektusi hivatal szóvivője.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
Különleges közösségi eseményt tartanak május 17-én, szombaton Gyergyószentmiklóson, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonának és családjának.
Immár 18. alkalommal szervezik meg a Gyergyóvidéki Ifjúsági Néptánctalálkozót Gyergyóremeteén. Május 11-én, vasárnap népzenétől lesz hangos a Balás Gábor Művelődési ház és környéke.
Folytatódik a gyergyócsomafalvi közúti infrastruktúra-fejlesztés: javában zajlik a Loki turisztikai övezethez vezető községi út modernizálása. A határidő augusztus, de várhatóan hamarabb lezárul a beruházás.
Mi történik, ha hibázunk? Hogyan kerülhetjük el a bajt? Mit tegyünk, ha mégis gyanúsítással, vagy rendőri intézkedéssel találkozunk? – ilyen kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődő fiatalok pénteken Dr. Budai István gyergyószentmiklósi előadásán.
Rendhagyó irodalomórára hívják az érdeklődőket szombaton a gyergyóremetei Balás Gábor Művelődési Házba.
Elkezdték a vízhálózat-bővítést Gyergyószentmiklóson a Gyilkostó sugárúton, amelyet később úthelyreállítási és aszfaltozási munkák követnek. A beruházás első szakaszában a Vár utca és a Kőrisfa utca között kell útlezárásra számítani.
szóljon hozzá!