
Fotó: Molnár Zsolt facebook oldala
Különleges közösségi eseményt tartanak május 17-én, szombaton Gyergyószentmiklóson, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonának és családjának.
2025. május 10., 16:382025. május 10., 16:38
A Jótékonysági nap Ilonáért című eseménysorba a város kulturális intézményei, a Godako és a gyergyói zenekarok is bekapcsolódnak. A rendezvénysorozat a Tarisznyás Márton Múzeumban indul, ahol délelőtt 11 órától változatos, gyermekeknek és családoknak szóló programokkal várják az érdeklődőket.
Nyitásként a HalVirág Bábszínház Libegőmadár című bábelőadását láthatják az érdeklődők, 12 órától workshopok, játékok, kézműves foglalkozások indulnak. Lesznek csoportos játékok Burján Kozma Izabellával, arcfestés Funkenhauzer Zsófival, bútorfestés Gál Adéllal, rajzolás Orosz Annabellával, agyagozás Csavar Andrással, és mászófalat is kipróbálhatnak a résztvevők a Multisalva Hegyimentő Egyesület közreműködésével
13 órától a Figura Stúdió Színház Biorobot című előadásából mutatnak be részleteket, 14 órától pedig a Mozsikácska koncertezik a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ szervezésében.
ahol olyan kulisszatitkokat is hallhatnak a látogatók, amelyeket máskor nem szoktak megosztani.
A jótékonysági nap zárásaként, 19 órától gyergyói együttesek, előadók koncerteznek a GODAKO rendezvényteremben. Színpadra lépnek a 4S Street, a No Sugar, és a Néked zenekarok, a Salamon's Jam Orchestra, Benő Szilveszter, György Laci és zenésztársai, valamint a Fazakas Magdolna tanárnő által vezetett gyermekkórus is.
Ilona egy ritka és agresszív daganatos betegség, a neuroblastoma ellen harcol. Kezelése Budapesten zajlik, az ezzel járó lelki és anyagi teher hatalmas a család számára, így minden segítség számít.

Sokan ismerik és szeretik a gyergyószentmiklósi Molnár családot, ismertebb nevükön Kónuszékat, akik most minden szülő legnagyobb rémálmával néznek szembe: gyermekük súlyos betegséggel küzd. Sokan megmozdultak, hogy segítsék őket.
Illegálisan birtokolt pirotechnikai eszközökre bukkantak a rendőrök egy Maroshévízen és környékén tartott ellenőrzéssorozat során kedden: több kilogramm tűzijátékot foglaltak le, és büntetőeljárást indítottak az ügyben.
Megszületett a megállapodás: a gyergyószentmiklósi kórház vállalja a bérfizetést a ditrói egység fenntartásáért, de nem lesz kötelessége az épület felújítása. Az egyezség nyomán januártól újraindulhat a betegellátás Gyergyóditróban.
Ünnepi hangulat töltötte meg a Godako Sportközpontot szombat este, ahol megrendezték a 2025-ös gyergyószentmiklósi sportgálát. Az eseményen a város legeredményesebb sportolóit, csapatait és edzőit köszöntötték.
Háromszázan szavaztak a tisztújító közgyűlésen. Nagy Zoltán személyében új elnöke, illetve a szavazás eredményeként új választmánya is van a gyergyószentmiklósi RMDSZ-szervezetnek. Megválasztották a területi küldötteket is.
Sokáig a kismamák legkedveltebb hazai termékének számított, nagyon sok babát táplált a remetei tejpor. Most a világ legkorszerűbbjei közé tartozó csecsemőtápszer-üzemben kel életre egy új termékcsalád: a gyergyóremetei Lullababy.
A magyar építészet legmagasabb állami elismerését, az Ybl Miklós-díjat vehette át Köllő Miklós, a gyergyószentmiklósi Larix Stúdió vezetője. A kitüntetést a Magyar Építészet Napján, a Pesti Vigadóban adták át.
Aláírták a kivitelezési szerződést a gyergyóditrói Puskás Tivadar Szakképző Líceumhoz tartozó műhelysor felújítására. A 3,5 millió lej értékű, uniós támogatásból megvalósuló beruházás 2026. június 30-ig kell elkészüljön.
Egy gyergyószentmiklósi bár előtt kialakult konfliktust szerettek volna megoldani a rendőrök vasárnap hajnalban, később viszont üldözőbe vettek két férfit, akik autóval távoztak a helyszínről. Útközben két baleset is történt.
December 15-től élesben működik a fizetéses parkolási rendszer Gyergyószentmiklóson. A szolgáltatást a piacgondnokság és a helyi rendőrség fogja felügyelni. A bérletek már megvásárolhatók a zöldségpiacnál a piacgondnokság irodájában.
Módosította a költségvetést a gyergyószentmiklósi képviselő-testület, és ezzel több adósságot is rendez. Közelebb került a Virág negyed déli részének korszerűsítése. Terítéken volt a Monturist-téma is: a helyzet ismét a város hátrányára módosulhat.
szóljon hozzá!