Kutya harapta meg egy gyergyószentmiklósi olvasónkat, akit nemcsak az eb, hanem az egészségügyi bürokrácia is próbára tett.
2013. augusztus 20., 17:262013. augusztus 20., 17:26
2013. augusztus 20., 17:442013. augusztus 20., 17:44
Harai Tünde rendszeresen sportol, lakóhelyéről kerékpárral megy a focipályáig, ott szalad, majd szintén kerékpárral haza – hogy jól kezdődjön a napja. Kedden reggel, amikor a pályáról hazafelé tartott, találkozott egy lánnyal, aki rendszeresen reggelente sétáltatja a kutyáit. Már köszönő viszonyban is vannak, olyan gyakran találkoznak. Azon a reggelen a két pórázon sétáltatott eb mellett volt egy harmadik, szabadon, amelyik megugatta a kerékpározó Tündét, majd, amikor leszállt bringáról, lábába harapott. Nem volt egyértelmű, hogy a lányhoz tartozik-e a “harapós”, de tény, hogy hozzá ment vissza, aki megfenyítette. Tünde, mint mesélte, úgy vette ki a lány szavaiból, hogy nem sajátja, de gondját viseli valamilyen szinten ennek a házőrzőnek is.
A következő út a sürgősségre vezetett. A várakozás után nevét tudakolták, majd közölték, tetanusz elleni oltás nincs, jobb, ha a fertőző osztályon próbálkozik. „Még le sem fertőtlenítették a tenyérnyi sebet” – mondta erről az áldozat.
A fertőző osztályon rövid időn belül közölték, ingyenes oltás nincs. Ráadásul az is rá hárult, derítse ki, a támadója be volt-e oltva veszettség ellen.
„Eljöttem a kórházból, megkerestem a kutyás lányt, akitől megtudtam, érvényes az eb oltása. Vissza a fertőzőre, közöltem a jó hírt, ők pedig az újabb utam okát: vigyek a kutya oltásáról igazolást. Újra megkerestem a lányt, ő megkereste az oltási papírt, aztán a gyógyszertárban megvettem a gyógyszert, családorvosommal beadattam, majd visszatértem a fertőző osztályra a kutya könyvével, ahol fertőtlenítették, bekötözték a sebemet”.
Ez három órába telt, mondja Tünde, aki nem tud napirendre térni a történtek után. Miért is fizetünk egészségügyi biztosítást? Miért nem lehet megoldani az utcákon kóborló ebek kérdését? Ma őt, holnap mást harapnak meg a kutyák, iskolába igyekvő gyerekeket, öregeket..., és mi lesz, ha még az oltási igazolást sem tudják az áldozatok előkeríteni? – sorjáznak benne a kérdések. „Én szeretem az állatokat, de ez így nem normális! Valami módja kell legyen annak, hogy Gyergyószentmiklóson engem a kutya ne rágjon le a bicikliről” - fakad ki elkeseredetten. És ha már ennyit járkált a harapás miatt – mint mondja –, nem restelli, felmegy a polgármesterhez is, hogy kálváriáját előadja, hátha legalább másokon segíthet.
Gyergyószentmiklóstól egészen a Gyilkos-tóig kerékpárúton lehet majd közlekedni, ennek megvalósítása már zajlik. A 27 kilométeres, Fenyő útja nevet viselő útvonal az egykori ipari kisvasút nyomvonalát fogja követni.
Tizenhat határozattervezet szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjén, ezeket sorban megszavazta mindenki. A végén viszont az EMSZ és az RMDSZ képviselői hosszan vitáztak Kántor Boglárka felszólalása után.
Az ivóvízhálózat-építési munkálatok nagy része már elkészült, a csatornarendszer korszerűsítése viszont még csak hatvan százalékban valósult meg. Hamarosan a Virág negyedben csatornáznak, míg az útfelújítások a rendszer tesztelése után kezdődhetnek.
Nem végezte el a házi feladatot Gyergyószentmiklós, így most azzal szembesülnek, hogy valószínűleg ebben az évben nem indul el annak a kilenc utcának a korszerűsítése, amelyre az Anghel Saligny programból még 2022-ben kapott támogatást a város.
A gyergyószentmiklósi Szent Anna gyermekotthont támogatta egy óriási vállalás teljesítésével Sebestyén Tímea. Egerből indult, és 670 kilométer futás után érkezett be Gyergyószentmiklósra vasárnap délután.
Hivatalosan július 31-én, csütörtökön kezdődik az Egyfeszt, de már július 28-tól, hétfőtől várja az érdeklődőket Gyergyószentmiklósra a fesztivál. Az eseményt megelőző napokban is bőven lesz mit felfedezni, a hétvége pedig rengeteg programot hoz.
Négy, erőszakos cselekmények elkövetésével gyanúsított fiatalembert vett őrizetbe vasárnap a maroshévízi rendőrség, miután szombaton utcai tömegverekedés tört ki a településen.
Különleges év az idei Borszék számára: 300 éve, 1725-ben tettek említést először írásban az itteni gyógyvizekről. A jubileumot a Bogrács Fesztivál színes programkavalkádja teszi emlékezetesebbé.
Gyergyószentmiklós főtéri parkjában munkagépek ásnak, a Szent Miklós-szobor körüli terület rendezése kezdődött el. Ez egy első lépés, és egy nagyobb átfogó terv része, melynek célja, hogy a város minden zöldfelületét megszépítsék.
Célegyenesbe ért a Gyergyószárhegyhez tartozó Güdücre vezető községi út felújítása. Az aszfaltozással már el is készültek, a kivitelező várhatóan két héten belül átadhatja a korszerűsített útszakaszt.
szóljon hozzá!