
Az úzvölgyi haditemetőben. Botrányok és összetűzések helyszíne lett
Fotó: Pinti Attila
Az úzvölgyi temetőben kialakult helyzet miatt felbontja az együttműködési megállapodást a PSD–ALDE-kormánykoalícióval az RMDSZ. Ezt Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke jelentette be. Mint fogalmazott: egyértelmű kérésük ellenére a kormány nem tett határozott lépéseket a helyzet további elmérgesedésének megakadályozásáért. Ez az RMDSZ szerint a hatóságok és a PSD–ALDE-kormány felelőssége.
2019. május 23., 16:072019. május 23., 16:07
2019. május 23., 16:142019. május 23., 16:14
„Ma hajnalban (csütörtökön – szerk. megj.) a Bákó megyei rendőrség házkutatást tartott Csíkszentmárton alpolgármesterénél és a községházán. László Antal alpolgármestert a Hargita megyei rendőrség csíkszeredai székhelyén hallgatták ki. Történik mindez úgy, hogy
– idézi Kelemen Hunort, a szövetség elnökét az RMDSZ csütörtök délutáni hírlevele.

Házkutatást végeztek az úzvölgyi katonatemető román keresztjeinek és ortodox emlékművének letakarása, illetve a május 17-én történt összetűzés miatt Hargita megyében.
Mint a dokumentumban olvasható, a helyzet jogi értelemben világos: az úzvölgyi katonasírokra való törvénytelen ráépítkezés kimeríti a BTK sírgyalázás bűncselekményére vonatkozó 383. cikkelyének előírásait, míg az azt követő provokációk a 369. cikkely szerinti gyűlöletszítás bűncselekményének fogalmát. Emellett,
„Egyértelmű kérésünk ellenére a kormány nem tett határozott lépéseket a helyzet további elmérgesedésének megakadályozásáért. Ez a hatóságok és a PSD–ALDE-kormány felelőssége” – jelentette ki Kelemen Hunor. Szerinte hasonlóképpen a kormány felelőssége, hogy állítsa le azt, hogy
Hozzátette: sokadszorra fordul elő, hogy
„A kormány magatartását elfogadhatatlannak tartjuk etnikai, morális és politikai szempontból egyaránt. A kormánytól továbbra is azt várjuk, hogy állítsa helyre az eredeti állapotokat az úzvölgyi katonatemetőben és indítson eljárást hivatalból a dormánfalvi polgármester és mindazok ellen, akik feszültségeket keltettek. Mindezek figyelembevételével a mai naptól kezdődően nem támogatjuk a kormányt és a kormánykoalíció egyetlen kezdeményezését sem.
– zárul az RMDSZ elnökének állásfoglalása.
Mint arról már beszámoltunk, csütörtök délelőtt házkutatást tartottak az úzvölgyi katonatemető román keresztjeinek és ortodox emlékművének letakarása, illetve a május 17-én történt összetűzés miatt Hargita megyében. A Bákó megyei nyomozó hatóságok csütörtök reggel a csíkszentmártoni önkormányzatnál, illetve
Információink szerint a csíkszentmártoni helyszínek mellett azoknál a személyeknél is vizsgálódtak, akik letakarták múlt héten a kereszteket. Később, Bákó Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából kiderült, hogy a házkutatásokat Hargita és Bákó megyében végezték, négy személyt pedig előállítottak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság székhelyére kihallgatás céljából.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
11 hozzászólás