Megrázta a helyieket a fiatfalvi bűneset
Fotó: Barabás Ákos
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 34 éves siménfalvi férfit, akit egy idős fiatfalvi házaspár megverésével és kirablásával gyanúsítanak. Az elkövetőt a bűntett után három héttel fogták el Brassóban. Információink szerint visszaeső bűnözőről van szó.
2019. február 12., 15:522019. február 12., 15:52
Jóváhagyta a bíróság a 34 éves siménvfalvi K. A. előzetes letartóztatását, akit egy 94 éves fiatfalvi férfi és 85 éves felesége brutális megverésével, illetve kirablásával gyanúsítanak – erősítette meg lapunknak Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Az elmúlt hétvégén fogták el az elkövetőt egy brassói vonatállomáson.
Három héttel korábban a gyanúsított a fiatfalvi otthonában tört rá az idős házaspárra, akiket súlyosan bántalmazott, illetve 30 ezer lejt vitt el a házból. Eleinte nem volt bizonyos a rendőrök számára a rablás ténye, hiszen a helyszínen megtalálták az áldozatok előző nap kézhez kapott nyugdíját. A lopás ténye a későbbiekben igazolódott be.
Mindenki az otthonukban megvert, kórházban gyógyuló idős házaspárról beszél a Székelykeresztúrhoz tartozó Fiatfalván. Noha a településen előfordulnak betörések, a legutóbbi eset brutalitása megdöbbentette az embereket. A rendőrség figyelmeztet: hangsúlyt kell fektetni a megelőzésre.
A hatósági közlemény szerint nehéz dolguk volt a rendőröknek a tettes kézre kerítésében, hiszen
sőt a bűntett pontos időpontját sem tudták megmondani. A nyomozás során több házkutatást tartottak Maros, Brassó, illetve Hargita megyében. A rendőrség és az ügyészség jelenleg minősített rablás és emberölési kísérlet gyanújával nyomoz az ügyben.
Nem hivatalos információink szerint a gyanúsított visszaeső bűnöző, a tavalyi év közepén szabadult a börtönből, csak feltételesen volt szabadlábon. Korábban is hasonló bűncselekményért ítélték el: rabolt és erőszakosan viselkedett.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
A halál témáját dolgozza fel az előadás, amelyet szombaton mutat be a Csíki Játékszín. A Kovács János meghal a humor és a dráma találkozására épít, amelyen egyszerre kacaghatnak és sírhatnak a nézők.
Szakács-Paál István székelyudvarhelyi polgármesterrel egyeztetett, majd az Üldözöttek és áldozatok emlékművénél helyezett el koszorút szerdán Gulyás Gergely magyar országgyűlési képviselő, a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
szóljon hozzá!