Állatetetéssel és -simogatással, lovaglással, főtt pityókával, túrós puliszkával és számos egyéb finomsággal, illetve kikapcsolódási lehetőséggel várták a csíkiakat a hetedik alkalommal megszervezett Falu a városban családi hétvége első napján. Az időjárás is kedvezően alakult, így több százan fordultak meg az Óceán üzlettel szembeni zöldövezeten kialakított vidéki környezetben.
2019. szeptember 21., 21:132019. szeptember 21., 21:13
Fotó: Pinti Attila
Állatetetéssel és -simogatással, lovaglással, főtt pityókával, túrós puliszkával és számos egyéb finomsággal, illetve kikapcsolódási lehetőséggel várták a csíkiakat a hetedik alkalommal megszervezett Falu a városban családi hétvége első napján. Az időjárás is kedvezően alakult, így több százan fordultak meg az Óceán üzlettel szembeni zöldövezeten kialakított vidéki környezetben.
2019. szeptember 21., 21:132019. szeptember 21., 21:13
Fotó: Pinti Attila
Ismét rendkívül népszerűnek bizonyult az immár hagyományossá vált Falu a városban családi hétvége: szombaton hetedik alkalommal költözött a vidék Csíkszeredába. A rendezvény első napján több százan látogattak ki az Óceán üzlettel szembeni zöldövezeten kialakított faluvilágba, ahol többek között állatokkal, hagyományos vidéki ételekkel és szórakoztató programokkal várták őket.
Ezúttal is a különböző állatok, például juhok, szarvasmarhák, szárnyasok és nyulak simogatása, etetése, illetve a különböző gasztronómiai finomságok voltak a rendezvény legnépszerűbb elemei. Az állatokra folyamatosan rengeteg gyerek volt kíváncsi, a finom falatokért pedig hosszú sorokban várakoztak a látogatók, így a szervezők számára nem is volt kérdés, hogy ezek a programpontok idén is helyet kapnak a kínálatban.
Fotó: Pinti Attila
Mihály László főszervező elmondása szerint próbálták minél változatosabbá tenni a programokat, megőrizve és bővítve a korábban már beváltakat. Megjegyezte azonban, hogy
„Ez egy lehetőség lenne arra, hogy a települések megmutassák, miben jók: az egyik a hagymában, a másik a káposztában és így tovább. Pontosan
próbálunk kapcsolatot kialakítani a termelők és a fogyasztók között. Utóbbiaknak ezáltal nem kellene megvárniuk például a havi vásárt, hogy tőlük szerezzék be a termékeket, hanem egyből fel tudnák keresni az adott termelőt” – emelte ki Mihály.
Fotó: Pinti Attila
Az általa elmondottakat Haschi András, a Hargita Megyei Fiatal Gazdák Egyesületének vezetője is megerősítette. Mint mondta, ez az a rendezvény, ahol a városiak mint felvásárlók, találkozni tudnak a vidéki termelőkkel. „Nem is az a lényeg, hogy lássák, hogyan készülnek ezek az élelmiszerek, inkább a találkozáson van a hangsúly, hiszen
Ha a vásárló tudja, honnan származik az élelmiszer, biztonságban érzi magát” – tette hozzá Haschi.
A két fél találkozására számtalan lehetőség adódott a rendezvényen, a termékvásár mellett több település gazdái is hagyományos vidéki különlegességekkel kínálták a látogatókat.
Fodor Julianna szakácsnő érdeklődésünkre elmondta, évek óta visszajárnak a rendezvényre, és akkora a kereslet a termék iránt, hogy a két nap alatt rendszerint 10–12 zsák, azaz mintegy 500 kilogramm pityókát főznek meg.
Fotó: Pinti Attila
A rendezvény másik közkedvelt fogása a kászoniak feltűrt túrós puliszkája volt, amelyről Kelemen István és Kelemen András árult el részleteket. A testvérpár elmondása szerint minden évben
a két nap alatt közel 100 kilogrammnyi lisztből főznek puliszkát.
Fotó: Pinti Attila
A hagyományosnak számító programpontok mellett újdonságokat is tartogatott az idei rendezvény: a résztvevők találkozhattak például a Székelyhon napilap munkatársaival, és megcsodálhatták a Lapozni főnyeremény! elnevezésű nyereményjátékunk fődíját, a 2019-es Toyota Corollát, illetve a második díjunkat is, egy 12 990 lej értékű fűnyírótraktort. A két járműre rengetegen voltak kíváncsiak: a gyerekeket főként a fűnyíró, szüleiket inkább az autó hozta lázba,
Az érdeklődők emellett keresztrejtvényt és sudokut tölthettek ki a Székelyhon standjánál, a kisebbek pedig címlapfotót is rajzolhattak.
Fotó: Pinti Attila
A Falu a városban program vasárnap folytatódik, kollégáink akkor is a már említett programokkal várják az érdeklődőket, akik a helyszínen elő is fizethetnek a Székelyhon napilapra. A csíkiaknak érdemes kihasználniuk a lehetőséget, hiszen a nyereményautót jövő héttől már Gyergyószentmiklóson tekinthetik meg az érdeklődők.
Nyereményjátékunkról
A 78 ezer lej értékű Toyota Corollát, a fűnyírótraktort és nyereményjátékunk harmadik díját, egy kétszemélyes wellnesshétvégét a szovátai Brădet Ensana Health Spában az nyerheti meg, aki augusztus 29. és december 10. között féléves vagy egyéves előfizetést köt a Székelyhon napilapra. Előbbi 210 lejbe, utóbbi pedig 420 lejbe kerül. Jó hír azoknak, akik az egyéves előfizetés mellett döntenek, hogy a sorsoláskor az ő nevük nem egy, hanem három alkalommal kerül az urnába. Az újságra lapkézbesítőinknél, szerkesztőségünk és partnereink ügyfélszolgálatain, postán, illetve interneten is elő lehet fizetni a szekelyhon.ro/fonyeremeny oldalon.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!