
Csak a síszezonban lesz lezárva az útszakasz
Fotó: Erdély Bálint Előd
Több mint két évtized után törvényesen lesz bérbe adva a homoródfürdői sípálya tulajdonosának az a rövid útszakasz, amely átszeli a létesítményt. Csak a síszezonban lesz lezárva a szentegyházi önkormányzat tulajdonában lévő terület, ez idő alatt pedig kerülőúton közelíthetik meg telkeiket a gazdák.
2022. december 12., 09:192022. december 12., 09:19
2022. december 12., 13:252022. december 12., 13:25
Átiratban jelezte év elején Both Lajos kápolnásfalusi lakos Szentegyháza Polgármesteri Hivatalának, hogy gyakorlatilag közútra épült a homoródfürdői sípálya. Szerinte ez a helyzet elfogadhatatlan volt, hiszen nemcsak törvénytelenségről van szó, hanem több gazda is használná az utat, akik közeli területeiket közelítenék meg. Ezt a szakaszt használva biztonságosan közlekedhetnek az emberek, ráadásul a 13A jelzésű országút forgalmát sem zavarják. A lakó hangsúlyozta, nem a vállalkozással van problémája, csupán elfogadhatatlannak tartja, hogy önkényesen van elfoglalva a terület. Arra is kitért, hogy a probléma megoldása nem az ő feladata.

Közút szeli át a homoródfürdői Lobogó Sípályát, amit nem zárhatna le a téli szezonra a létesítmény üzemeltetője – ezt jelezte nemrég a szentegyházi polgármesteri hivatalnak egy kápolnási férfi.
A sípálya tulajdonosa, Benedek Lukács megkeresésünkre akkor rámutatott, huszonkét éve üzemel a létesítménye, ez idő alatt pedig senkit sem zavart, hogy lezárják az utat a nagyjából évi száz napig tartó síszezonokban. Szerinte ugyanakkor nem is lehetett volna közlekedni a szakaszon, hiszen arról nem volt eltakarítva a hó a téli időszakokban.
Hangsúlyozta, értékmentő vállalkozása van, amelyből nem csak ő, de az ide látogató turisták, illetve a környékbeli szállásadók is hasznot húznak. Éppen ezért szorgalmazta, hogy találjanak mindenki számára elfogadható megoldást az ügyben.
Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere minapi megkeresésünkkor jó hírrel szolgált, hiszen jelezte:
Ettől függetlenül megközelíthetők lesznek az említett területek, csupán másik irányból – a 13A jelzésű útról a 131A jelzésű útra fordulva, majd onnan balra eltérve – kell haladni. Erről hivatalos, a rendőrség által is jóváhagyott tervek is készültek, az elterelést pedig táblákkal fogják jelezni.
Az elöljáró hangsúlyozta, mivel az említett területek másképp is megközelíthetők, nem látták értelmét, hogy miért akadályozzák a sípálya üzemelését – főleg, hogy közösségi kár nem keletkezik. „Örülünk, hogy találtunk hivatalos megoldást a problémára, hiszen tudjuk, hogy sok embernek okoz örömet a sípálya. A vállalkozó által befizetett bér szintén jól jön, hiszen azt közösségi célok megvalósítására fordíthatjuk” – fogalmazott az elöljáró.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
4 hozzászólás