Fotó: Veres Nándor
Tizenkettő után megnyitották a vasútvonalat Marosfő és Vasláb között. Mint korábban beszámoltunk róla, az említett szakaszon csütörtök éjjel kisiklott egy tehervonat mozdonya, emiatt négy vonatjárat Madéfalván, Marosfőn és Gyergyószentmiklóson vesztegelt, a Madéfalva és Gyergyószentmiklós közötti járatokat pedig törölték.
2014. augusztus 22., 13:512014. augusztus 22., 13:51
2014. augusztus 25., 14:282014. augusztus 25., 14:28
Dumitru Botezatu csíkszeredai állomásfőnöktől tudtuk meg, hogy 12 óra 18 perckor szabadították fel a vasútvonalat, ekkor indulhattak el a veszteglő vonatjáratok. Kérdésünkre, hogy miért siklott ki a 28 vagonból álló tehervonat mozdonya, az állomásfőnök azt felelte, valószínűleg a sínek miatt történt a baleset valamikor éjjel egy óra körül. A menetrend szerinti járatok utasai vagy a vonatokon várakoztak, vagy kerestek más alternatív utazási lehetőséget. A vasúttársaság visszatérítette a vonatjegyek árát az érintetteknek, vagy a későbbi járatokra biztosított jegyet.
Négy gyorsvonat vesztegelt
Mint ahogy már korábban beszámoltunk róla, a madéfalvi állomáson vesztegelt az IR 1945 jelzésű, Mangalia és Szatmárnémeti közötti járat 0 óra 25 perc óta. A madéfalvi állomásfőnök, Avrigean Sorin elmondása szerint közel ezer utast érintett közvetve a baleset. A gyergyószentmiklósi állomáson várakoztak az IR 1642 jelzésű, Dés és Bukarest között közlekedő vonat utasai. A Bukarest és Dés közötti IR 1641-es járat 3 órától Madéfalván, míg a Biharpüspöki és Brassó közötti IR 407-2-es járat Gyergyóvaslábon vesztegelt 6 óra 33 perc óta. Az érintett útvonalon közlekedő nemzetközi járatot másik útvonalra terelték: ez az IR 366-1 jelzésű, Brassó és Budapest közötti járat, emellett pedig az IR 1644 jelzésű, Máramarossziget és Bukarest közötti járat is más útvonalon közlekedetett.
Felháborodott utasok
A Gyergyóvaslábon rekedt utasok közül többen felháborodtak azon, hogy a vasúttársaság munkatársai nem informálták őket megfelelőképpen, hogy mennyi ideig és miért kell várakozniuk. Mint fogalmaztak, óránként hitegették őket az indulással. Szinte egy fél napot kellett vesztegelniük az állomáson, és csupán vizet kaptak. A csíkszeredai állomáson egy Budapestről Sepsiszentgyörgyre tartó családdal találkoztunk. „Reggel hétkor állt le a vonat Vaslábon, akkor minden órában azt mondták, hogy továbbindulunk. Elegünk lett a várakozásból, és autóstoppal eljöttünk Csíkszeredába, azt hittük, innen van vonatjárat Szentgyörgy fele, de nem volt, így autóbusszal kell továbbutazzunk” – panaszolták.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
szóljon hozzá!