Fotó: Balázs Katalin
Több mint ötven százalékkal több riasztás futott be a Hargita Megyei Olt Katasztrófavédelmi Felügyelőséghez február folyamán, mint a múlt év ugyanezen időszakában. Balánbánya kivételével a felügyelőség valamennyi megyei alegységénél nőtt a bevetések száma.
2013. március 12., 16:362013. március 12., 16:36
2013. március 13., 16:122013. március 13., 16:12
A katasztrófavédelem összesítése szerint Hargita megyében múlt hónap során 149 alkalommal – míg 2012 februárjában „mindössze” nyolcvanhatszor – kérte a lakosság a katonai tűzoltóság, az elsősegélynyújtó csapatok, valamint a műszaki mentők segítségét. A riasztások nyolcvannyolc százalékában (százharmincegy segélykérés) bizonyult szükségesnek a kiszállás és beavatkozás, miközben öt esetben téves, kilenc alkalommal pedig közbelépést nem igénylő akcióról volt szó. A valós riasztások közül egyébként leggyakrabban az elsősegélynyújtó csapatok munkáját vették igénybe – szám szerint százhétszer.
Csíkszeredában harmincnyolc, Maroshévízen harmincegy, Gyergyószentmiklóson huszonegy, Székelyudvarhelyen húsz, Gyergyóhollón tizenhat, Balánbányán egy, míg a különböző községek önkénteseinél négy riasztást regisztráltak. A különböző bevetéseken összesen hét tiszt, 445 altiszt, hetvenkét önkéntes, huszonhárom rendőr, hét csendőr és százharminc civil vett részt.
Idén januárhoz képest huszonhat százalékkal csökkent februárban a tűzesetek száma (tizenkilencről tizennégyre). Tüzet leggyakrabban a nem megfelelő hőszigetelés, a kitisztítatlan kémények és az elektromos rövidzárlat okozott. A tűzoltóság átlag-reakcióideje tizenöt és fél perc, az oltások során megmentett javak anyagi összértéke pedig eléri a 980 ezer lejt.
Februárban az elsősegélynyújtó csapatok és a műszaki mentők erőfeszítései ellenére három, gépjárműroncs közé szorult áldozat és két, az elsősegélynyújtás idején kritikus állapotban lévő személy vesztette életét.
Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester szerint a részvételi arány kulcsfontosságú: a közvéleménykutatások szerint ha 60 százalék alatt marad, az Simionnak kedvez. Ha 60 százalék fölé kerül, az esélyt ad Nicușor Dannak.
Egy beteget szállító magánmentőautó ütközött egy furgonnal Gyergyóholló településen péntek délután. A mentőautó sofőrje és a mentőben szállított beteg is megsérült.
A Gyilkostó úton a Both-várától indulnak hétfőn a gépek: hozzálátnak a tavaly felásott útfelület helyreállításához, visszaaszfaltozásához. Mindeközben zajlik a kövezett utak, utcák javítása is, a fagyosszentek után pedig elkezdik virágok kiültetését.
A múzeum, a színház, a bábszínház, a hegyimentők, a labdarúgócsapat, a Godako, valamint gyergyói zenészek, művészek és sokan mások fognak össze a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonáért szombaton Gyergyószentmiklóson.
Átadták Borszék új sportbázisát, amely nemcsak a helyi sportélet fellendítését szolgálja, hanem a város életét meghatározó vendéglátás szempontjából is nagyon fontos beruházás. Újra számíthatnak az itt edzőtáborozó sportolókra, csapatokra.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
szóljon hozzá!