Kilencvenöt diák ballagott pénteken a csíkszeredai Székely Károly Szakközépiskolából. Amint Tankó István igazgató búcsúztatójában mondta, a három-négy éve az iskolába került kisdiákokból olyan ifjak lettek, akik készen állnak bátran kilépni az életbe.
2012. június 01., 14:532012. június 01., 14:53
2012. június 03., 14:242012. június 03., 14:24
A csíkszeredai Székely Károly Szakközépiskola udvarán pénteken tartott ballagási ünnepségen a város polgármestere, Ráduly Róbert Kálmán is búcsúzott a 95 végzőstől. Tankó István igazgató ünnepi beszédében arra figyelmeztette a ballagókat, hogy az élet kihívásai, a társadalom elvárásai soha nem voltak könnyűek, és ma sem kecsegtetők a számukra. „Sokan folytatjátok majd tanulmányaitokat, mások pedig dolgozni fognak, így bizonyítva azt, hogy tanáraitok, nevelőitek, oktatómestereitek segítségével elsajátítottátok a szükséges ismereteket, megfelelő képzést kaptatok” – mondta az igazgató. Azt tanácsolta a ballagóknak, hogy eljövendő életüket az igaz értékek mentén építsék, olyan értékek mentén, amelyek eligazodási pontok az egyéni érvényesülésben, ugyanakkor a közösség javát is szolgálják. Úgy vélte ugyanakkor, hogy ha példaképeiket nem a sztárok, hanem a mindennapi emberek közül választják ki a fiatalok, akkor sokkal több értékre, értékes emberre találhatnak.
A ballagási ünnepségen a végzősök, illetve a tizenegyedikesek búcsúja után díjakat osztottak ki, majd a ballagók elvegyülhettek a virágcsokrok sokaságát szorongató családtagok, ismerősök között.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!