Fotó: Kristó Róbert
Kaptak pénzt a folytatásra, és folyik a Hargita Megyei Mentőszolgálat csíkszeredai, a kórház közelében lévő épületének a felújítása, bővítése.
2012. június 18., 16:272012. június 18., 16:27
2012. június 19., 11:122012. június 19., 11:12
Nemsokára garázsba kerülhetnek a Hargita Megyei Mentőszolgálat csíkszeredai mentőautói is, befejezéshez közelednek ugyanis a munkálatok az intézmények a kórház közelében lévő épületén. Amint arról már cikkeztünk, az épületre manzárdot építenek, hogy egy épületbe kerülhessenek a szolgálat csíkszeredai egységei, a rohammentős egységek ugyanis a Márton Áron utcai állomáson tartózkodnak. Ugyanakkor megemelik az épületben lévő garázsok tetejét, a jelenlegi mentőautók ugyanis nem férnek be a kilencvenes években alacsonyabb tetővel tervezett garázsokba.
Tavaly ősszel kezdték el a munkálatokat, amelyekre akkor négyszázezer lejt kaptak az egészségügyi tárcától. Az összeg nem fedezte a teljes szükségletet, a kivitelező azonban meghitelezte a beruházást és folytatta a munkát. Idén újraindult a finanszírozás, havi elszámolásban, folyamatosan kifizeti a számlákat az egészségügyi minisztérium – közölte dr. Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezetője. Ismertette, a manzárd építése befejeződött, már a festés zajlik és egy héten belül véget is érnek a tetőéri munkálatok. Folytatódik még a garázsok tetőzetének a megemelése, az épület teljes hátsó részének tetőzetét magasabbra helyezik. Ez volt az alapvető cél, hogy az autók beférjenek a garázsba, melegből indulhassanak – mondta az igazgató. Közölte, a teljes munkálat júliusban ér véget.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!