Fotó: Iochom Zsolt
A történelmi egyházak képviselői és nagyszámú hívő jelenlétében vette kezdetét hétfőn este a csíkszeredai unitárius templomban az ökumenikus imahét.
2013. január 21., 20:032013. január 21., 20:03
2013. január 21., 21:412013. január 21., 21:41
A hétfőtől szombatig tartó imahét mottója: Mit kíván tőlünk az Úr? Erre a kérdésre kereste a választ a híveket köszöntő Sárközi Sándor piarista szerzetes, valamint az igét hirdető Sebestyén Ottó zsögödi római katolikus plébános. A felolvasott evangéliumi részben az emmauszi tanítványok története elevenedett meg. A történet ma is időszerű, üzenete nem veszített aktualitásából. Sokszor vakságban, sötétségben járunk, nem látjuk a kiutat, és vágyunk arra, hogy Isten szólítson meg minket. „Egész életünkben úton vagyunk Isten felé. Figyeljünk a csend szavára, és engedjük, hogy megszólítson minket az Isten” – kérte a jelenlévőket Sebestyén Ottó plébános. Beszédében rámutatott arra, hogy a hívő embernek biztos reménye kell legyen abban, hogy megvalósulhat Isten terve mivelünk. A krisztusi gyógyulásnak mi is részesei lehetünk. „Ha az ember lelkileg meggyógyul, akkor fel tudja dolgozni problémáit, nem vetíti ki azokat másokra.”
A házigazda Solymosi Alpár unitárius lelkész párhuzamot vont a ma embere és az emmauszi tanítványok között: „Szeretném, ha az emmauszi út csodálatos története a csíkszeredai keresztényeknek víziója és jövőképe lenne. Úgy élnénk egymás mellett, úgy találkoznánk egymással a hétköznapokban és az ünnepnapokban, hogy méltók legyünk arra, hogy a Tanítómester mellénk szegődjön.”
Kedden a csíkzsögödi templomban folytatódik az imahét, ahol 18 órától Tóth Károly evangélikus lelkipásztor végez szolgálatot.
Tucatnyi kollégával leszünk jelen a 34. Tusványoson. Ahogy a rendezvény idei mottója (Ránk számíthatsz!) hirdeti, mi is úgy tervezzük, hogy olvasóink számíthassanak ránk. Igyekszünk kihozni a legtöbbet a rendezvényből.
A bizonytalan környezet új fogalmakat is a felszínre hozott – ezek közül az egyik legfontosabb a digitális fittség, amely a szakértők szerint egyre inkább meghatározza, ki tud talpon maradni a munkaerőpiacon.
Háromszéken született, Balánbányán kezdte pedagógusi pályafutását, most mégis arról a több mint harminc évről mesél, amelyet könyvtárosként élt meg. Kelemen Katalinnal, a Kájoni János Megyei Könyvtár egykori munkatársával beszélgettünk.
Nemzetközi elismerésben részesült a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium diákja, Bodor Mátyás: aranyérmet szerzett a világ legnívósabb középiskolás matematikai versenyén.
Történelmi jelentőségű esemény helyszíne volt szombaton a csíkszentmártoni plébániatemplom: első alkalommal történt papszentelés a településen, ráadásul a kegyelettel övezett, ötszáz éves Mária-szobor jubileumi évében.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
szóljon hozzá!