Fotó: Kristó Róbert
Megérkezett az első szállítmány magyar piros alma a csíksomlyói Szent István Nevelőközpontba pénteken. Ezt az adományt a Merkúr székelyföldi üzletlánc vedres alma akciója révén juttatták el a gyermekotthon fiataljainak. Az összefogás hatalma elnevezésű program azonban tovább folytatódik: minden Merkúrban megvásárolt veder alma után egy kiló alma jut a székelyföldi gyermekotthonok lakóinak asztalára.
2014. december 05., 14:242014. december 05., 14:24
Két raklapnyi, azaz több mint hatszáz kiló almát szállítottak ki pénteken a csíksomlyói Szent István gyermekotthonba a Merkúr üzletlánc munkatársai. Az első szállítmányból az alcsíki intézmények lakói is részesülnek majd, a későbbiekben pedig a többi, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány által működtetett székelyföldi gyermekotthonba is juttatnak a magyar piros almából. A jótékonysági akció a székelyföldi üzletlánc Az összefogás hatalma elnevezésű programja révén valósul meg.
Gönczi Dezső, a Merkúr üzletlánc marketingmenedzsere elmondta, azért adták Az összefogás hatalma elnevezést akciójuknak, mert valóban összefogás eredményeként született: összefogás egyrészt a magyar almatermelő gazdákkal, másrészt a Dévai Szent Ferenc Alapítvánnyal, és nem utolsósorban a vásárlókkal is. „Tekintettel arra, hogy az orosz embargó miatt ellehetetlenült a jó minőségű magyar alma értékesítése, a Merkúr üzletlánc felvállalta, hogy megpróbálja a megszokottnál nagyobb mennyiségben értékesíteni az almát. Így segítenénk a magyar gazdákon is, ugyanakkor juttatnánk az almából a gyermekotthonok fiataljai számára is” – fejtette ki Gönczi.
Minden vásárló, ha úgy dönt, vedres almát vásárol a Merkúrban, vásárlásával nemcsak egy plusz vederrel gazdagodik, hanem ezáltal, egy kiló almával járul hozzá a gyermekotthonok fiataljainak egészséges étkezéséhez is. Ugyanis minden eladott vedres alma után, az üzletlánc egy kiló almát adományoz az alapítványnak.
„Minden napra egy alma, a fogorvost távol tartja” – ezt a jól ismert mondást Kolozsvári Tibor, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alcsíki regionális igazgatója mondta az almaszállítmány megérkezésekor. Mint kifejtette, ha az összefogás eredményeként, mint ahogy a morzsa az asztalról, ugyanúgy, ha egy-két alma „legurul” a gyermekeknek, az csak jó, és ezért köszönet jár az embereknek. Kolozsváritól egyébként megtudtuk, jelenleg a székelyföldi gyermekotthonokban több mint ezer fiatal él.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!