Negyedik helyet szerzett évfolyamán a Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny Magyarországon nemrég lezajlott Kárpát-medencei döntőjén a csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola hetedikes diákja, Dorgó András Miklós.
2012. május 29., 15:342012. május 29., 15:34
2012. május 29., 18:122012. május 29., 18:12
Felkészítő tanára, Bedő Aranka magyar szakos tanár elmondta, idén 15. alkalommal szervezték meg a felső tagozatos általános iskolások számára a Simonyi Zsigmond Helyesírási Versenyt, amelynek korábban helyi, megyei és országos fordulói voltak. A Kárpát-medencei döntőn Erdélyből 12 diák vett részt, minden évfolyamról három-három diák jutott ki, összesen pedig mintegy 150-en versenyeztek, Erdély mellett Felvidékről, Kárpátaljáról, Vajdaságból, Muravidékről és Magyarországról. Bedő Aranka még elmondta, nagyon szigorúan pontozott, nehéz versenyen vannak túl, amely tollbamondásból és feladatsorból állt, ezért is értékes a helyezés, amit diákja elért. Közölte, az erdélyi csapat az eddigi legjobb eredményt érte el, kilenc diáknak volt a maximális száz pontból kilencven fölötti pontja, és a másik három diák is nyolcvan pont fölötti eredménnyel végzett. Két erdélyi diák került az első tízbe, egyikük 98 ponttal a csíkszeredai Dorgó András Miklós.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!