A rádió hivatásának akkor tesz eleget, ha imádkozó közösségbe egyesíti a hallgatókat – vallotta a Mária Rádióval kapcsolatosan Koncsag László szentléleki plébános. A csíksomlyói stúdió műsorigazgatója az erdélyi rádióadó fennállásának ötödik évfordulója alkalmából ennek szerepéről és fontosságáról beszélt.
2011. március 29., 17:442011. március 29., 17:44
2011. március 29., 19:052011. március 29., 19:05
Csíksomlyón közel másfél éve működik a Mária Rádió stúdiója
„Elsősorban mint az isteni ige hirdetője, a legfőbb igazságokról kíván tanúságot tenni. Olyan tanítás ez, melyre az embernek szüksége van, és ezért függetlenül attól, hogy autóban tart valamerre, hivatalban ül vagy valamerre készül, esetleg odahaza tartózkodik, idősként él, beteg állapotban, ez az isteni ige, melyet közvetít a rádió, a lélekben örömet, bizakodást, reménységet ad” – mondta érdeklődésünkre a plébános. Hozzátette, a rádió ugyanakkor egyesíti mindazokat, akik az imádságba kapcsolódva Istent imádják, hiszen ebből az áhítatból születik a hit, az Istenbe vetett bizalom, és erősödik a remény, amire nap mint nap mindenkinek szüksége van.
„Az, ahogyan az egyes vidékek eseményeiről tájékoztat, az ember bizakodásához segítséget nyújt, mert erősödhet ezáltal” – vélte az atya, kiemelve, a rádió szerepe az erdélyi közéletben rendkívül fontos. „Szinte fel sem tudjuk mérni, hová jut el üzenete és milyen áldásos tevékenysége” – jelentette ki a műsorigazgató. Megjegyezte, a rádió hivatásának akkor tesz eleget, ha imádkozó közösségbe egyesíti a hallgatókat, ha meg tudja győzni, hogy a hit nem egy levegőben lógó fogalom, hanem, „ahogy Szent Pál fogalmazta, értelmes meghódolás az Isten előtt. És arra a személyes isteni szeretetre, mely minden ember felé lehajlik, bátorítani az egyes embert, hogy viszontszeretettel válaszoljon.”
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székhelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
szóljon hozzá!