Fotó: Veres Nándor
Az FK Csíkszereda számára ingyenesen használatba adott sportpályák, illetve a tehetséggondozó kollégium építéséhez szükséges közterület átadását kifogásolja jelentésében a számvevőszék. Az abban foglaltakat bíróságon támadja meg a város.
2017. február 07., 10:182017. február 07., 10:18
2017. február 07., 19:062017. február 07., 19:06
A Hargita Megyei Számvevőszék 2015-re vonatkozó jelentése szerint, amely nemrég lett nyilvános, Csíkszeredában a települések közvagyonára vonatkozó törvények figyelmen kívül hagyásával ingyenesen adtak használatba magánjogi jogi személynek – ez esetben az FK Csíkszereda futballklubnak – a város közterületéhez tartozó területeket.
A jelentés a Márton Áron Tehetséggondozó Kollégium építéséhez szükséges 2500 négyzetméteres területet, a közeli műgyepes labdarúgópályát és ennek lelátóját, illetve a füves labdarúgópályát sorolja fel, megjegyezve, hogy csak a kormányhatározattal közhasznúvá nyilvánított egyesületek kaphatnak ingyenesen használatba vagyontárgyakat, ezt a feltételt pedig nem tartották be.
A számvevőszék megállapítása szerint koncessziós szerződéssel, meghatározott összeg ellenében lehetett volna átadni a pályákat és a területet, és ennek hiányában a város 545 ezer lejre becsült bevételtől esett el.
A számvevőszéki jelentést első körben már tavaly megfellebbezte Csíkszereda vezetősége, az Országos Számvevőszék a kifogások egy részét el is fogadta – tájékoztatott Füleki Zoltán alpolgármester. Így azon kifogások esetében, amelyek a város FK Csíkszeredának fizetett tagsági díjára, és az építkezést megelőző övezeti rendezési tervre vonatkoztak, elfogadták a város vezetőinek érvelését. A fentebb említett észrevételek viszont maradtak, ezért a Hargita Megyei Törvényszéken pert indítanak, mert jogtalannak tartják a jelentésben foglaltakat.
Füleki szerint mindenhol az országban hasonló a helyzet a sportpályák ügyében, de csak itt kifogásolták ezt. „Azt kifogásolja a számvevőszék, hogy magánklubról van szó, de a törvény nem ad másra lehetőséget, mert a hazai labdarúgó szövetség határozata szerint minden klubnak magánklubbá kellett alakulnia. Valakinek ügykezelnie kell a pályát, és az kell ügykezelje, aki rajta játszik. A számvevőszéki ellenőrök úgy látták jónak, hogy ezt kifogásolják, mi úgy látjuk jónak, hogy ezt bíróságon megtámadjuk, majd a bíróság eldönti, hogy kinek van igaza” – összegzett az alpolgármester.
Rendkívül fontos három vasárnap előtt áll a romániai magyarság – jelezte sajtótájékoztatóján két csíkszeredai politikus. A december elsejére eső vasárnap mégis kiemelkedik mind közül: akkor dől el ugyanis, hogy bejut-e ismét a parlamentbe az RMDSZ.
Hatvan gyermek befogadására alkalmas óvoda épült meg Tusnádfürdőn, amelynek avatóünnepségét pénteken tartották. A rendezvényen megemlékeztek az elhunyt Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős egykori államtitkárról is.
Megérkeztek az első digitális hulladékgyűjtő konténerek Csíkszeredába, ezek telepítése a helyszínek előkészítésével párhuzamosan történik. A rendszert idén be kell üzemelni, de még sok a kérdőjel az akadálytalan működtetést, használatot illetően.
Ma is méltón él a magyarok emlékezetében az aradi vértanúk hősies halálának emléke – magánéletük azonban közel sem kapott ekkora reflektorfényt. Propper Valéria csíkszeredai előadásában a részleteiben nem ismert történetet osztott meg az érdeklődőkkel.
Fémszerkezetes csarnokok építésére gyűjtöttek pénzt, de nem végezték el a munkát – csalás gyanújával a Hargita megyei rendőrség kedden öt helyen végzett házkutatást Galac megyében.
Utoljára találkozott kedden Csíkszereda mandátumból leköszönő önkormányzati testülete. A soron kívüli ülésen egyebek mellett a kamattörlés lehetőségéről határoztak.
Szervezett kiránduláson veszett nyoma egy kiskorúnak a Szovátához tartozó Szakadát település erdei területén.
Több mint negyven éven keresztül Moldvában töltötte nyári szabadságait, vissza-visszatért Magyarországról csángó barátaihoz, szokásvilágukat kutatta, a lelkükig ért el. A számos díjjal elismert néprajzkutató tíz éve Gyimesközéplokot választotta otthonául.
Az 1848-as forradalom és szabadságharc kiemelkedő alakjaként Gál Sándor nevét szokás emlegetni. Szülőfaluja, a csíkszentgyörgyi közösség az elmúlt években több előrelépést is tett emlékének és munkásságánk megőrzésében.
A ballagás dátuma körül kialakult helyzet ugyanis nem a betegség maga, hanem egy kitüremkedő szimptómája egy komplex folyamatnak – állítja a szerkesztőségünknek eljuttatott véleménycikkében a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori diákja.
szóljon hozzá!