
Az anyamedvét még éjfél előtt, a bocsokat jóval éjfél után sikerült befogni. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Áttelepítették szerdára virradóan egy távoli vadászterületre azt a hárombocsos anyamedvét, amely az elmúlt hónapokban több tucat házba és épületbe tört be Tusnádfürdőn. A három medvebocsot a Hagymás-hegységben lévő rehabilitációs központba vitték.
2021. július 21., 12:582021. július 21., 12:58
2021. július 21., 14:242021. július 21., 14:24
Butyka Zsolt tusnádfürdői polgármester az Agerpres hírügynökségnek elmondta, már vasárnap kihelyezték a csalit a medve számára, a nagyvad pedig kedd este érkezett a település sportpályájának közelébe, ahol

Tusnádfürdő Románia legkisebb népességű városa, de az ezernégyszáz fő mellett tucatnyi medve is lakja, a vadásztársaságok szerint a település körüli erdőket mintegy negyven medve tartja otthonának. Ez a társbérlet a lakosság számára lassan elviselhetetlenné válik.
A csapatnak, amelynek tagjai között egy állatorvos is volt,

Néhány órán belül ötször riasztották a Hargita megyei csendőröket Tusnádfürdőre a medvék jelenléte miatt.
Az elöljáró szerint az anyamedvét este tíz óra körül, a bocsokat csak hajnali fél kettő felé sikerült befogni.

Több százan fejezték ki nemtetszésüket az egyre elharapódzó medvekérdés miatt szervezett péntek esti tüntetésen Tusnádfürdőn. A városlakók egy petíciót is megfogalmaztak, amelyet számos megyei és országos intézménynek továbbítanak a gyorsabb közbelépést sürgetve.
Az elmúlt hónapokban az anyamedve több tucat ingatlanba – lakóházakba, panziókba, garázsokba, vendéglőkbe – hatolt be bocsaival a településen, jelentős károkat és pánikot okozva a helyieknek.
Butyka Zsolt szerint jelenleg hat-nyolc medve jár le minden este Tusnádfürdőre. A település lakói a közelmúltban tiltakozó felvonulást is szerveztek a tarthatatlan helyzet miatt.

Péntektől hétfőig tizenkétszer volt szükség a Hargita megyei csendőrök és rendőrök közbeavatkozására medvék miatt – közölte a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség.

Kedd reggel továbbítják a különböző illetékes intézményekhez több mint hatszáz aláírás és plüssmackók társaságában azt a petíciót, amelyet a tusnádfürdőiek fogalmaztak meg az egyre elharapódzó medvekérdés miatt.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel.
Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester csütörtökön megfellebbezte a fővárosi törvényszéken a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által ellene elrendelt hatósági felügyeletet.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
1 hozzászólás