
Képünk illusztráció
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
Péntektől hétfőig tizenkétszer volt szükség a Hargita megyei csendőrök és rendőrök közbeavatkozására medvék miatt – közölte a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség.
2021. július 12., 11:552021. július 12., 11:55
A tájékoztatás szerint Tusnádfürdőn, Borszéken és Maroshévízen bukkantak fel több alkalommal is a medvék. A helyszínre kiérkező hatóságoknak az esetek zömében sikerült visszaterelni a nagyvadakat az erdőbe, Borszéken azonban a csendőrök helyszínre érkezésekor az állat már nem volt ott.
Szombat éjjel Tusnádfürdőn a vasútállomás peronján járkált egy anyamedve a bocsaival. Az állatokat visszakergették az erdőbe, de ugyanazon a éjszakán egy férfi jelezte az 112-es számon, hogy egy helyi szálloda konyhájában medve van, bocsokkal. Az állatokat egy rendőrökből és csendőrökből álló csapat távolította el az épületből és terelte el az erdő irányába.

Több százan fejezték ki nemtetszésüket az egyre elharapódzó medvekérdés miatt szervezett péntek esti tüntetésen Tusnádfürdőn. A városlakók egy petíciót is megfogalmaztak, amelyet számos megyei és országos intézménynek továbbítanak a gyorsabb közbelépést sürgetve.
Maroshévízen többen jelezték, hogy medve kel át a Maroson és bemegy az emberek udvarára. A hatóságok kisiettek a helyszínre, végül a nagyvadat sikerült elkergetni. A hatóságok kérik a lakosságot, hogy körültekintően tárolják a háztartási hulladékot, és ha medvét látnak, azonnal hívják az 112-es számot, ne közeledjenek az állathoz és ne etessék azt – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
1 hozzászólás