Fotó: Antal Lóránt sajtóirodája
Udvarhelyszéken a textiliparban majdnem 2000 ember dolgozik. Ez a munkavállalóknak évi közel 10 millió euró bevételt generált – jelentette be Antal Lóránt szenátor.
2020. augusztus 24., 12:002020. augusztus 24., 12:00
2020. augusztus 26., 10:032020. augusztus 26., 10:03
Nem kell ahhoz sem politikus, sem vállalkozó legyél, mindössze ember, hogy megértsd és átérezd ezeknek az embereknek a félelmeit, akik egyik napról a másikra munka nélkül maradhatnak.
Igaz, hogy senki nem tudhatta, milyen mértékűek lesznek világszinten a pandémia gazdasági hatásai. Igaz, hogy óriási áldozatot hoztunk mindannyian azzal a 90 napos böjttel, amin túl vagyunk. A szerencsésebbeknek megadatott az a lehetőség, hogy otthonról online dolgozhattak, de valójában mindannyiunk élete teljesen megváltozott. Az viszont
Ha nincs megrendelés és nincs turista, akkor megáll a pénz mozgása, megáll az élet. Ez ilyen egyszerű!
Az elmúlt hetekben többször egyeztetve az érdekeltekkel, sikerült összeállítani egy olyan javaslatcsomagot, amelyet a munkaügyi, pénzügy és gazdasági minisztériumoknak kiküldtem, hogy támpont lehessen az intézkedések kialakításában.
Továbbá az energiaköltségek állami támogatását is kértem, mivel a villamosáram a textilipar egyik legnagyobb költségtétele. Úgy gondolom, hogy a technikai munkanélküliség lehetőségének meghosszabbítása 2021 márciusáig ugyancsak elengedhetetlen feltétel az életben maradáshoz.
Meggyőződésem, hogy a kormánynak kötelessége a textilipar segélykiáltására lépni, hiszen egy olyan iparágról beszélünk, amely az elmúlt 30 évben komoly pénzösszegekkel járult hozzá a mindenkori román állam költségvetéséhez. Segíteni kell nekik! Az nem segítség, ha kampányidőszakban nagy meggyőződéssel 500 munkahelyet megígérünk teljesen alaptalanul, majd amikor 1500 udvarhelyszéki ember megélhetése kerül veszélybe, akkor becsületesen hallgatunk.
(X – Fizetett tartalom)
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.