
Ölvedi Zsolt és Biró Edith: támogatnák az összefogást, ha lenne erre partner
Fotó: Beliczay László
Továbbra is az udvarhelyi minimum fontosságát hangsúlyozza az Néppárt és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács székelyudvarhelyi szervezete: közös célok, mindenki számára fontos fejlesztések meghatározását szorgalmazzák, és nem tartják helyénvalónak Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfői nyilatkozatát, miszerint ehhez már túl késő van.
2020. július 01., 17:012020. július 01., 17:01
2020. július 01., 18:222020. július 01., 18:22
Soha sem késő összefogni Székelyudvarhely érdekében, és magánérdekektől függetlenül a város fejlődéséért tenni – replikázott Ölvedi Zsolt, az Erdélyi Magyar Néppárt székelyudvarhelyi szervezetének elnöke Kelemen Hunor, az RMDSZ elnökének két nappal korábbi kijelentésére. A néppárti politikus egyebek mellett arról számolt be, hogy
A kezdeményezés célja meghatározni azokat, a város fejlődése szempontjából fontos infrastrukturális fejlesztéseket, amelyeket a mindenkori városvezetés és politikum támogathat. A programot márciusban hívták életre, akkor azonban
„Olyan találkozóra hívjuk a helyi civil szervezeteket, ahol elmondhatják meglátásaikat a város fejlődésével kapcsolatban. Szeretnénk, ha ezen a találkozón a romániai magyar politikai pártok helyi szervezeteinek képviselete is részt venne” – hangsúlyozta Ölvedi.
Megjegyezte, örvendetesnek és támogatásra érdemesnek tartják a székelyudvarhelyi civilek kezdeményezését, amelyben a közéleti újrakezdést szorgalmazzák, ellenben elítélik azt, hogy Kelemen Hunor szövetségi elnök, valamint Derzsi László, az RMDSZ helyi elnökének hétfői, székelyudvarhelyi sajtótájékoztatóján egyértelművé vált, hogy a párt „ki is farolt” mindenféle együttműködésből.
„Kelemen arra hivatkozott, hogy már túl késő az idei helyhatósági választások előtt bármilyen együttműködést is létrehozni. Úgy gondoljuk,
– hangsúlyozta a politikus.
Már kevésbé egyértelmű az összefogás lehetősége a helyi Néppárt és Magyar Polgári Párt szintjén. Mint ismeretes, az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt országos szinten szövetségre lépett, hogy a közelgő helyhatósági választásokon Erdélyi Magyar Szövetség néven egységes frontot alkosson az RMDSZ-szel szemben.

Derzsi László székelyudvarhelyi RMDSZ-es polgármesterjelölt törekvéseit megerősíteni jött Székelyudvarhelyre Kelemen Hunor szövetségi elnök, aki szerint mindenképp a fejlődés irányába kell elmozdítani a várost. Egyetértett azzal is, hogy a csatározó pártok közös kudarca a jelenlegi kelletlen helyzet.
Székelyudvarhelyen azonban a márciusban elkezdett koalíciós tárgyalások óta nem történt előrelépés. „Már tavasszal jeleztük az MPP országos vezetőségének, hogy
– magyarázta Ölvedi. Hozzáfűzte, az EMSZ szabályai szerint ugyan nem kötelező minden településen közös jelöltlistát állítania a két pártnak, ellenben a Néppárt továbbra is nyitott a tárgyalásokra, még akkor is, ha az MPP egyre rosszabb megítélése miatt „a saját hitelességüket is kockáztatják”.
Ölvedi szerint soha nem késő elkezdeni a változást
Fotó: Beliczay László
A helyi Néppárt azonban határozottan továbbra is kiáll Gálfi Árpád polgármester mellette, szögezte le Ölvedi, aki a polgármester által elkezdett munkát jónak látják, és bár „minden nem tökéletes, de jó az irány”. Ugyanakkor Ölvedi elismerte,
„A probléma csak az, hogy az MPP eddig nem mutatott fel reális alternatívát a polgármester-jelöltségre” – szögezte le a politikus.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
szóljon hozzá!