
Ölvedi Zsolt és Biró Edith: támogatnák az összefogást, ha lenne erre partner
Fotó: Beliczay László
Továbbra is az udvarhelyi minimum fontosságát hangsúlyozza az Néppárt és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács székelyudvarhelyi szervezete: közös célok, mindenki számára fontos fejlesztések meghatározását szorgalmazzák, és nem tartják helyénvalónak Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfői nyilatkozatát, miszerint ehhez már túl késő van.
2020. július 01., 17:012020. július 01., 17:01
2020. július 01., 18:222020. július 01., 18:22
Soha sem késő összefogni Székelyudvarhely érdekében, és magánérdekektől függetlenül a város fejlődéséért tenni – replikázott Ölvedi Zsolt, az Erdélyi Magyar Néppárt székelyudvarhelyi szervezetének elnöke Kelemen Hunor, az RMDSZ elnökének két nappal korábbi kijelentésére. A néppárti politikus egyebek mellett arról számolt be, hogy
A kezdeményezés célja meghatározni azokat, a város fejlődése szempontjából fontos infrastrukturális fejlesztéseket, amelyeket a mindenkori városvezetés és politikum támogathat. A programot márciusban hívták életre, akkor azonban
„Olyan találkozóra hívjuk a helyi civil szervezeteket, ahol elmondhatják meglátásaikat a város fejlődésével kapcsolatban. Szeretnénk, ha ezen a találkozón a romániai magyar politikai pártok helyi szervezeteinek képviselete is részt venne” – hangsúlyozta Ölvedi.
Megjegyezte, örvendetesnek és támogatásra érdemesnek tartják a székelyudvarhelyi civilek kezdeményezését, amelyben a közéleti újrakezdést szorgalmazzák, ellenben elítélik azt, hogy Kelemen Hunor szövetségi elnök, valamint Derzsi László, az RMDSZ helyi elnökének hétfői, székelyudvarhelyi sajtótájékoztatóján egyértelművé vált, hogy a párt „ki is farolt” mindenféle együttműködésből.
„Kelemen arra hivatkozott, hogy már túl késő az idei helyhatósági választások előtt bármilyen együttműködést is létrehozni. Úgy gondoljuk,
– hangsúlyozta a politikus.
Már kevésbé egyértelmű az összefogás lehetősége a helyi Néppárt és Magyar Polgári Párt szintjén. Mint ismeretes, az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt országos szinten szövetségre lépett, hogy a közelgő helyhatósági választásokon Erdélyi Magyar Szövetség néven egységes frontot alkosson az RMDSZ-szel szemben.

Derzsi László székelyudvarhelyi RMDSZ-es polgármesterjelölt törekvéseit megerősíteni jött Székelyudvarhelyre Kelemen Hunor szövetségi elnök, aki szerint mindenképp a fejlődés irányába kell elmozdítani a várost. Egyetértett azzal is, hogy a csatározó pártok közös kudarca a jelenlegi kelletlen helyzet.
Székelyudvarhelyen azonban a márciusban elkezdett koalíciós tárgyalások óta nem történt előrelépés. „Már tavasszal jeleztük az MPP országos vezetőségének, hogy
– magyarázta Ölvedi. Hozzáfűzte, az EMSZ szabályai szerint ugyan nem kötelező minden településen közös jelöltlistát állítania a két pártnak, ellenben a Néppárt továbbra is nyitott a tárgyalásokra, még akkor is, ha az MPP egyre rosszabb megítélése miatt „a saját hitelességüket is kockáztatják”.
Ölvedi szerint soha nem késő elkezdeni a változást
Fotó: Beliczay László
A helyi Néppárt azonban határozottan továbbra is kiáll Gálfi Árpád polgármester mellette, szögezte le Ölvedi, aki a polgármester által elkezdett munkát jónak látják, és bár „minden nem tökéletes, de jó az irány”. Ugyanakkor Ölvedi elismerte,
„A probléma csak az, hogy az MPP eddig nem mutatott fel reális alternatívát a polgármester-jelöltségre” – szögezte le a politikus.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
szóljon hozzá!