
Ölvedi Zsolt és Biró Edith: támogatnák az összefogást, ha lenne erre partner
Fotó: Beliczay László
Továbbra is az udvarhelyi minimum fontosságát hangsúlyozza az Néppárt és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács székelyudvarhelyi szervezete: közös célok, mindenki számára fontos fejlesztések meghatározását szorgalmazzák, és nem tartják helyénvalónak Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfői nyilatkozatát, miszerint ehhez már túl késő van.
2020. július 01., 17:012020. július 01., 17:01
2020. július 01., 18:222020. július 01., 18:22
Soha sem késő összefogni Székelyudvarhely érdekében, és magánérdekektől függetlenül a város fejlődéséért tenni – replikázott Ölvedi Zsolt, az Erdélyi Magyar Néppárt székelyudvarhelyi szervezetének elnöke Kelemen Hunor, az RMDSZ elnökének két nappal korábbi kijelentésére. A néppárti politikus egyebek mellett arról számolt be, hogy
A kezdeményezés célja meghatározni azokat, a város fejlődése szempontjából fontos infrastrukturális fejlesztéseket, amelyeket a mindenkori városvezetés és politikum támogathat. A programot márciusban hívták életre, akkor azonban
„Olyan találkozóra hívjuk a helyi civil szervezeteket, ahol elmondhatják meglátásaikat a város fejlődésével kapcsolatban. Szeretnénk, ha ezen a találkozón a romániai magyar politikai pártok helyi szervezeteinek képviselete is részt venne” – hangsúlyozta Ölvedi.
Megjegyezte, örvendetesnek és támogatásra érdemesnek tartják a székelyudvarhelyi civilek kezdeményezését, amelyben a közéleti újrakezdést szorgalmazzák, ellenben elítélik azt, hogy Kelemen Hunor szövetségi elnök, valamint Derzsi László, az RMDSZ helyi elnökének hétfői, székelyudvarhelyi sajtótájékoztatóján egyértelművé vált, hogy a párt „ki is farolt” mindenféle együttműködésből.
„Kelemen arra hivatkozott, hogy már túl késő az idei helyhatósági választások előtt bármilyen együttműködést is létrehozni. Úgy gondoljuk,
– hangsúlyozta a politikus.
Már kevésbé egyértelmű az összefogás lehetősége a helyi Néppárt és Magyar Polgári Párt szintjén. Mint ismeretes, az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt országos szinten szövetségre lépett, hogy a közelgő helyhatósági választásokon Erdélyi Magyar Szövetség néven egységes frontot alkosson az RMDSZ-szel szemben.

Derzsi László székelyudvarhelyi RMDSZ-es polgármesterjelölt törekvéseit megerősíteni jött Székelyudvarhelyre Kelemen Hunor szövetségi elnök, aki szerint mindenképp a fejlődés irányába kell elmozdítani a várost. Egyetértett azzal is, hogy a csatározó pártok közös kudarca a jelenlegi kelletlen helyzet.
Székelyudvarhelyen azonban a márciusban elkezdett koalíciós tárgyalások óta nem történt előrelépés. „Már tavasszal jeleztük az MPP országos vezetőségének, hogy
– magyarázta Ölvedi. Hozzáfűzte, az EMSZ szabályai szerint ugyan nem kötelező minden településen közös jelöltlistát állítania a két pártnak, ellenben a Néppárt továbbra is nyitott a tárgyalásokra, még akkor is, ha az MPP egyre rosszabb megítélése miatt „a saját hitelességüket is kockáztatják”.
Ölvedi szerint soha nem késő elkezdeni a változást
Fotó: Beliczay László
A helyi Néppárt azonban határozottan továbbra is kiáll Gálfi Árpád polgármester mellette, szögezte le Ölvedi, aki a polgármester által elkezdett munkát jónak látják, és bár „minden nem tökéletes, de jó az irány”. Ugyanakkor Ölvedi elismerte,
„A probléma csak az, hogy az MPP eddig nem mutatott fel reális alternatívát a polgármester-jelöltségre” – szögezte le a politikus.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!