
Fotó: Haáz Vince
Legkésőbb év végéig befejezik a nagylélegzetű munkálatokat a marosvásárhelyi reptéren, amely a tervek szerint egyszerre hét repülő és 1200 utas kiszolgálására válik alkalmassá. A gond csak az, hogy a Wizz Air légitársaság októbertől nem indítja újra németországi járatait, így csak két úti cél érhető el a légi kikötőből.
2024. szeptember 19., 21:112024. szeptember 19., 21:11
A marosvásárhelyi reptéren az elmúlt években több látványos beruházás zajlott, a legnagyobbat az év végéig fejezik be. A létesítményt Maros Megye Tanácsa tartja fent, és a beruházást finanszírozó európai uniós pályázatot is a megyei önkormányzat nyerte, így annak folyamatáról is ők tájékoztattak.
Az önkormányzat sajtóirodájától megtudtuk, a beruházás keretében
A bővítésnek köszönhetően 7 parkolóhely van, ebből 5 hely nagyobb kapacitású repülők (180 férőhelyes) számára alkalmas, egy közepes repülőnek, további egy parkolóhely helikopterek számára.
Fotó: Haáz Vince
75 százalékban készült el az új utasterminál, amely a régivel együtt egyidőben 1200 utas kiszolgálását teszi lehetővé.
A földszinti részre fognak érkezni az utasok, az emeleti részről lesz az indulás, ugyanúgy, mint általában a nyugat-európai repülőtereken. Jelenleg folyamatban van a régi és új terminál összekötése. Az új épületben ezután szerelik be a belső épületgépészeti elemeket (automata tűzvédelmi riasztórendszer, fűtési és légkondicionáló berendezés, hang- és videórendszerek), a személy- és poggyászbiztonsági ellenőrző eszközöket.
a többi uniós támogatás.
Peti András, a reptér igazgatója a Székelyhonnak ugyanakkor jelezte: sajnos egyelőre nem tud jó hírrel szolgálni, ami a németországi járatokat illeti, mert
Mint ismert, a Wizz Air légitársaság idén februárban az új menetrend közzétételekor „jelentette be”, hogy április-szeptember között felfüggeszti a németországi járatait. Az igazgató szerint az őszi, téli időszakban a társaságok visszavesznek a lendületből, a nyáron „agyonhasznált” repülőgépeket műszaki vizsgálatnak vetik alá.
Fotó: Haáz Vince
Megkérdeztük, hogy vannak-e még hosszú késések. Mint megtudtuk, egyre ritkábbak és legtöbb harminc perces késések vannak, ami az indulásokat és érkezéseket illeti.
Marosvásárhelyről jelenleg Budapestre és Londonba lehet menetrend szerinti repülőjárattal eljutni és szeptember végéig még közlekednek a charterjáratok is, amelyek nyaralni viszik az utasokat Görögországba és Törökországba.
Mintegy kilencven tonna, engedély nélküli helyen tárolt hulladékot foglaltak le a rendőrök Hargita megyében egy illegális hulladékgazdálkodási ügyben.
Drónt észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni szerdai orosz légitámadás során – tájékoztatott szerda este a védelmi minisztérium.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint előre tervezett munkálatok miatt több helyszínen is szünetelni fog az áramszolgáltatás Csíkszereda területén.
Egy tizenegy éves gyermek – kihasználva, hogy nem figyelnek rá – beült édesanyja autójába, elindította a motort és véletlenül elütötte az autó mellett tartózkodó anyját, aki megsérült szerdán este a Szeben megyei Sellenberken.
A kemény tél és a jelentős mennyiségű csúszásgátló anyag alaposan próbára tette Székelyudvarhely útjait. Míg a kövezett utcákban az esővíz vájt magának mély medreket, az aszfaltozott felületeken a fagy és az olvadás váltakozása okozott jelentős károkat.
Átlátható, következetes és diszkriminációmentes eljárást kér a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) a román hatóságoktól március 10-i marosvásárhelyi felvonulásával kapcsolatban, amelyet a székely szabadság napja alkalmából tartanak meg.
Tulcea megye északi részének lakói szerdán 18 óra 15 perc körül Ro-Alert riasztást kaptak az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
A Declic Közösség szerdán több mint 62 ezer aláírást tartalmazó petíciót nyújtott be az egészségügyi minisztériumhoz, amelyben az elektronikus cigaretták használatának betiltását sürgetik valamennyi zárt légterű nyilvános helyeken.
A mezőgazdasági minisztérium törvénytervezetet dolgoz ki valamennyi agrár-élelmiszeripari termék kereskedelmi árrésének automatikus korlátozásáról arra az esetre, ha az infláció meghaladja az 5-6 százalékot – jelentette be az agrárminiszter.
A polgármesterek és a megyei tanácselnökök kétfordulós megválasztását bevezető törvénytervezetet iktatott szerdán a parlamentben a Románok Egyesüléséért Szövetsége (AUR).
szóljon hozzá!