Véget ér a szezon a 3. Ligában

Fotó: Veres Nándor

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC és a Szászrégeni Avântul, idegenben zárja a szezont az FK Csíkszereda, a Radnóti SK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a harmadosztályos labdarúgó-bajnokságban.

Pál Gábor

2016. május 26., 16:292016. május 26., 16:29

2016. május 26., 16:492016. május 26., 16:49

Kolozs megyébe utazik az FK Csíkszereda a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának szezonbéli utolsó fordulójában. Lengyel Roland tanítványai rontani és javítani sem tudnak a ranglistás helyezésükön, biztos, hogy az ötödik pozícióban zárnak. Ellenfelüket 2–1-re verték az odavágón, papírforma szerint a Dési Unireát idegenben is le kellene győzzék. A Kolozs megyeiek 25 ponttal a 11. helyen állnak, a csíkiak 16 ponttal jobbak náluk. Dés együttese szabadnapos volt a múlt fordulóban, de az FK sem kellett játsszon, mivel a Nemeszsuki Unirea nem jelent meg Csíkszeredában.

Hazai pályán játszik az SZFC

Fugyivásárhely csapatát fogadja a sétatéri stadionban a Székelyudvarhelyi FC. „Szeretnénk jó eredménnyel zárni a szezont, remélem, sok szurkoló kilátogat majd a stadionba. Péter Mózes elutazik a székely válogatottal, viszont lesz két visszatérőnk, ugyanis Bálint Rajmondnak és Balázsi Csabának lejárt az eltiltása, ugyanakkor a többiek is bevethető állapotban vannak” – mondta Demény Norbert, az SZFC edző-játékosa. Az őszi szezon utolsó fordulójában a házigazda Fugyivásárhely 3–1-re nyert az udvarhelyi csapat ellen.

Második helyen zárt Szászrégen

A Fugyivásárhelyi SK otthonában büntetőgóllal győzött a Szászrégeni Avântul a labdarúgó 3. liga 5. csoportjának 25., hétközi fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy a második helyen fejezi be a bajnokságot. A hétvégi utolsó forduló előtt a szászrégeni együttes előnye öt pont a harmadik helyezett Alsógáldi Industria előtt, amely így már nem tudja utolérni. A Radnóti SK pénteken 18 órától a tabellán egy ponttal előtte álló Lénárdfalvi SK vendége lesz, Szászrégen szombaton 18-tól az Alsógáldi Industriát látja vendégül.

Vendégként búcsúzik a harmadosztálytól a Sepsi OSK

Készülhet a megérdemelt pihenőre a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, mely megnyerte az 1-es csoportot. Pétenek 18 órától játssza utolsó mérkőzését a harmadosztályban (persze csak akkor, ha valamilyen okból kifolyólag nem vállalná a 2. Ligát). A CSM Pașcani fogadja a háromszékieket az utolsó fordulóban.