Nem fogja zavarni a pénteki, illetve hétfői tanítási rendet a legtöbb székelyudvarhelyi iskolában a vasárnapi parlamenti választás. Csupán a Bethlen Gábor Általános Iskolában marad el néhány tanóra, ám azokat pótolni fogják a diákok.
2016. december 08., 20:112016. december 08., 20:11
2016. december 08., 20:132016. december 08., 20:13
A pénteki és hétfői tanórák elhalasztásáról dönthetnek a megyei tanfelügyelőségek azon iskolák esetében, amelyek osztálytermeiben szavazóhelyiségeket rendeznek be a december 11-ei parlamenti választásokra – közölte csütörtökön a tanügyminisztérium. A szaktárca csütörtöki közleményében leszögezi, a választási előkészületek, illetve utómunkálatok miatt elhalasztott tanórák bepótolásáról az iskolák vezetőségének kell döntenie.
A tanintézmények, ahol szavazóközpontok vannak, úgy szervezték meg a választás lebonyolítását, hogy az ne szakítsa meg a iskolai tevékenységet pénteken, illetve hétfőn – mondta el érdeklődésünkre Görbe Péter, Hargita megye főtanfelügyelője.
Hétfőn nem, de pénteken kissé befolyásolja a tanítást a választásokra történő előkészület, ugyanis öt osztálytermet kell felszabadítsunk, ezért három osztálynak elmarad egy-egy tanórája, de ezeket bepótolják a diákok – közölte Lukács Barna. A Bethlen Gábor Általános igazgatója szerint nehezebb helyzetben vannak, mint más tanintézetek, amelyekben szavazóközpontokat rendeznek be, hiszen az ő iskolájukhoz tartozik a legtöbb körzet, ám szűkös a cipekedésre alkalmas személyzet az iskolában. Az öt körzet választói számára péntek délután öt termet szabadítanak fel, így a termekből a székek és asztalok java részét át kell vinni más tanterembe.
„Nem nagy feladat, már rutinunk van ebben a munkában. Vasárnap néhány tanárkolléga este tízkor bemegy az iskolába, megvárják, hogy a bizottságok elhagyják az épületet, illetve azt, hogy elvigyék az urnákat, és ezt követően kitakarítják a termeket. A cipekedést hétfő reggel nyolc előtt befejezzük, hogy elkezdhessük a tanítást” – közölte az igazgató.
Nagy Endre, a Tábor negyedi Orbán Balázs Általános Iskola aligazgatója elmondta, náluk nem lesz fennakadás a tanórák lebonyolításában a választások miatt. Szombaton állítják fel a szavazófülkéket, majd vasárnap le is bontják azokat – fűzte hozzá.
Nem lesz fennakadás a Bányai János Szakközépiskolában sem, pénteken kiürítik a két kijelölt tantermet, hétfőn pedig zökkenőmentesen kezdődhetnek majd a tanórák – mondta Szakács-Paál István iskolaigazgató.
Megtalálták annak a fiatalembernek a holttestét a zeteváraljai víztározóban, akit nagy erőkkel kerestek még február elején a hatóságok és önkéntesek, lékeket vágva a víztározó jegén.
Van ugyan egy nyertes pályázata a felsőboldogfalvi önkormányzatnak arra, hogy a székelyudvarhelyi ivóvízhálózatra csatlakoztathassák az árvátfalvi rendszert, ám egy év alatt nem sikerült aláírni a finanszírozási szerződést.
Székelyudvarhely mostantól Székelyföld szíve – derült ki azon a sajtóeseményen, amelyen ismertették Székelyudvarhely új arculati elemeit és a település új szlogenjét. A cél, hogy Székelyudvarhely kiindulópont legyen egy székelyföldi utazás során.
Holokauszt-emlékhelyet hoznak létre a városközpontban, továbbá húszszázalékos adókedvezményben részesül, aki az elmúlt évben legalább háromszor adott vért – derült ki a székelyudvarhelyi tanácsosok soros ülésén.
Zajlik Székelyudvarhelyen a Villanytelep utcai fogászati rendelő épületének felújítása. A létesítmény olyan nagyszabású felújításon esik át, hogy a magánrendelőknek, amelyek ott működtek, más helyen kell megoldaniuk a rendelést a felújítás ideje alatt.
Ellenőrzéseket végzett a város kereskedelmi egységeiben a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség az elmúlt napokban.
Ingatlanvásárlással kapcsolatos vita megoldásában közvetített volna Gálfi Árpád, Székelyudvarhely volt polgármestere, akire kövekkel, baltával és seprűvel támadt rá hétfőn a pórul járt vevő családja. Szerencsére csak az autóját rongálták meg.
Nem kifizetődő üzemeltetni, ezért függesztette fel a Székelyudvarhely és Segesvár közötti járatainak egy részét a CFR. A bögözi polgármester szerint az utaslétszámot decemberben mérték fel, amikor sokan már szabadságon, vakáción voltak az utasok közül.
Valentin-nap nagy teret hódít világszerte, s ez alól már Székelyföld sem kivétel. A szerelmesek napjához közeledve számos kirakatot díszítenek az alkalomhoz illőnek. Megnéztük, Székelyudvarhelyen milyen dekorációkkal készültek február 14-re.
Közbeszerzési eljárást indíthat a székelyudvarhelyi és fenyédi önkormányzat hat elektromos busz beszerzésére, miután erre jelentős támogatást nyertek. Azt szeretnék, ha nem csak a két település között indíthatnának járatokat.
szóljon hozzá!