Évi 400 ezer lej jut a különböző nonprofit szervezeteknek Háromszéken az adókból felajánlott két százalék által. A pénzügy vezetője szerint ez az összeg több is lehetne, ha az alapítványok, egyesületek jobban menedzselnék magukat.
2012. május 14., 14:102012. május 14., 14:10
2012. május 14., 14:302012. május 14., 14:30
Még két hét áll az adózó polgárok rendelkezésére, hogy az adójuk 2 százalékát nonprofit civil szervezeteknek ajánlják – tájékoztatott Ambrus Attila, a Kovászna Megyei Pénzügyi Igazgatóság vezetője, hozzátéve, hogy bár szorít az idő, még egy egyesület sem hirdette magát a sajtóban, támogatást kérve.
Évente 400 ezer lejt jelent Háromszéken az adózók felajánlható 2 százaléka, mondta az igazgató, aki hozzáfűzte: ez nagyban elősegítené az alapítványok, egyesületek működését. Háromszéken évente átlagosan az adózók 60 százaléka ajánja fel adója 2 százalékát, így megközelítőleg 150 ezer lej marad az államnak. Ennek az adózók kényelmessége és főként az alapítványok, egyesületek rossz menedzsmentje az oka – véli a pénzügyi szakember.
A miklósvárszéki Bölönben száz évvel ezelőtt még 17 malom dolgozott a falu pataka mentén, közülük ma egy működik, de villany hajtja. Ettől nem messze a néhai fekete lovas molnáré is áll még – most ezt próbálják megmenteni, újra működőképessé tenni.
Felújítanák a háziorvosi és állatorvosi rendelőt, a polgármesteri hivatal gépparkja számára pedig garázst építenének – döntötte el a gidófalvi önkormányzat. Ezek finanszírozását bele is foglalták a napokban elfogadott költségvetésbe.
Sepsiszentgyörgy önkormányzata a város gazdasági imázsának megerősítésén dolgozik. Ennek égisze alatt a szépmezői Sepsi Ipari Park bővítése is a tervek között szerepel, ami az idei költségvetésben is megmutatkozik.
A Kovászna megyei Közüzemek Rt. által felkért zsűri elbírálta a víz világnapja apropóján meghirdetett rajzpályázatra beküldött munkákat. A fődíjnak egy sepsiszentgyörgyi iskola negyedik osztályos diákjai örülhetnek.
A jó Hargita megyei gyakorlatból merítkezve a Sepsi Metropoliszövezet vezetése is kertészkedésre ösztönözné a gyermekeket. A kiskertészeket mindenben segíteni fogják, akik az idény végén értékes jutalmakkal is gazdagodhatnak.
Nem válaszolt a hosszas kopogtatásra és a telefonhívásokra egy idős hölgy, ezért a szomszédai kihívták a tűzoltókat, akik az ablakon másztak be a harmadik emeleti lakásba. Az eljárás több kérdést is felvet, ezeket jártuk körbe.
Számos, különböző területet érintő pályázatra van lehetőség jelentkezni a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatalnál április 10-ig.
Csak a helyiek gyors beavatkozásának köszönhető, hogy nem égett le teljesen a miklósvári római katolikus templom teteje nagyböjt második vasárnapján. A közösség húsvétig szeretné helyreállítani a károkat, őszig a fűtésrendszert is kicserélnék.
Húsvéti locsoló táncház, Szent György-napi előadás, vendégjáték és vidéki kiszállások színesítik a Háromszék Táncszínház e havi programját. Nemsokára bemutatják a legújabb, Tükör című néptáncszínházi előadásukat is.
Az Erasmus+ Program keretében érkező békési diákok gyakorlatoztak két hétig a sepsiszentgyörgyi helyi rendőrségnél, hogy tapasztalatot szerezzenek a közrendészeti intézmények működéséről.
szóljon hozzá!