A 2013-as, Romániáról szóló emberjogi jelentés többek között a háromszéki Mikó Imre Jogvédő Szolgálat előzetes jelentésére – Preliminary Report on the Discrimination and the Violation of Minority Rights of the Hungarian community in Romania – alapoz a magyarokkal szemben alkalmazott diszkriminációról szólós fejezetben.
2014. február 28., 16:372014. február 28., 16:37
A jelentésben szerepel a székely zászló betiltása, és ismertetik a zászlóval kapcsolatos peres eljárásokat is – számol be a Háromszéki Területi Szervezet sajtóirodája. A beszámoló arra az előzetes jelentésre utal, melyet a háromszéki Mikó Imre Jogvédő Szolgálat készített el egy Kovászna megyét felölelő, átfogó felmérés eredményeképpen.
„A magyarok jelentős diszkriminációnak vannak kitéve, annak ellenére, hogy a törvényekben léteznek velük kapcsolatos védő rendelkezések. A diszkrimináció különböző formái, melyeket az RMDSZ idézett, többek között a következők: a magyar nyelv használatának a nehézkessége az állam intézményeiben és a törvényszéken, az orvosságok feliratairól hiányzó anyanyelvű tájékoztatás, az oktatásban tapasztalható nyelvi és kulturális diszkrimináció, személyes iratok, személyi igazolvány és hivatalos levelezés kizárólag román nyelven, valamint magyarellenes médiakampányok és a közösségi szimbólumok ellen intézett peres eljárások” – áll az amerikai jelentésben.
Benkő Erika, a háromszéki Mikó Imre Jogvédő Szolgálat irodavezetője, az előzetes jelentés szerkesztője elmondta, „mindez jól tükrözi azt, hogy mennyire fontosak a nemzetközi közvéleményt megcélzó angol nyelvű anyagok, melyek pontosan és konkrétan leírják mindazokat a problémákat, melyekkel az erdélyi magyarok naponta szembesülnek, pusztán azért, mert magyarok. Fontos, hogy a velünk kapcsolatos problémákról tőlünk értesüljön a nagyvilág”.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
Kovászna város önkormányzata az országos helyreállítási terv (PNRR) révén több mint hatmillió lej támogatást kapott két tömbház energetikai korszerűsítésére – adta hírül Facebook-oldalán Gyerő József polgármester.
A kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárból tavaly szép számmal kölcsönöztek könyveket, és ismét megtarthatták a koronavírus-járvány miatt lefújt rendezvényeiket is, derült ki a Vántsa Judit intézményvezetővel folytatott beszélgetésből.
szóljon hozzá!