Romániában vannak olyan témák, amelyekről még az államfőnek sem szabad beszélnie – erre hívta fel Sógor Csaba az Európai Parlament figyelmét a strasbourgi plenáris ülés hétfői nyitónapján.
2015. április 28., 14:452015. április 28., 14:45
Az egyperces felszólalások keretében az RMDSZ-es képviselő az őshonos kisebbségek témájában szervezett múlt heti brüsszeli közmeghallgatásról és Klaus Johannis román államfőnek az RMDSZ 12. kongresszusára szánt üzenetéről beszélt, amelynek kisebbségvédelemre vonatkozó része végül kikerült a hivatalos elnöki közleményből.
A nemzeti kisebbségi közösségek helyzetéről április 22-én tartottak közmeghallgatást az Európai Parlament brüsszeli épületében. Sógor Csaba a strasbourgi plenáris ülésen elmondta: a szakértők előadásai rávilágítottak arra, hogy további lépések szükségesek a tagállamok, különösen a 2004 után csatlakozottak részéről, mert óriási szakadék tátong a jogszabályok adta lehetőségek és a gyakorlat között. „Románia tekintetében ezt, illetve a további tennivalók szükségességét Klaus Johannis államfő is elismerte egy, az RMDSZ 12. kongresszusára küldött üzenetében” – fogalmazott az erdélyi képviselő, aki arról is tájékoztatta képviselő kollégáit, hogy néhány nappal később azonban az erről szóló bekezdés kikerült a hivatalos elnöki közleményből.
Sógor Csaba szerint minden bizonnyal azért, mert valakik rájöttek, hogy ez szöges ellentétben áll azzal az állásponttal, amit a román állam a nemzetközi fórumok előtt is képvisel, miszerint a kisebbségi kérdést példás módon rendezték, és semmilyen további lépésre nincs szükség.
Romániai idő szerint szombaton 21 óráig több mint 700 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 560 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig közel 423 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 12 óráig több mint 300 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 10 óráig több mint 246 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint pénteken 19 óráig több mint 150 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Az év első három hónapjában több mint 240 ember vesztette életét közúti balesetben, és több mint 500-an kerültek kórházba – tájékoztatott csütörtökön a Facebook-oldalán a belügyminiszter.
XIV. Leó pápa címert választott magának, és feltűnt mellette személyi titkára is, Edgard Iván Rimaycuna 36 éves perui pap. A címer jelképeinek értelmezéséhez a Vatikán útmutatót közölt.
A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.
szóljon hozzá!