A Qatar Airways légitársasággal tárgyal a kormány a bukaresti Otopeni repülőtér korszerűsítése, valamint a Tarom hazai állami légitársaság átszervezése és „megmentése” érdekében – jelentette be Victor Ponta miniszterelnök.
2015. május 04., 17:452015. május 04., 17:45
Hozzátette: a kabinet a törökországi Turkish Airlines, a dubaji Emirates és az Abu Dhabi-i székhellyel rendelkező Etihad nemzetközi vállalatokkal is megbeszélést kezdeményezett az ügyben, de „ez még csak kezdeti fázisban van”. A katari látogatáson tartózkodó miniszterelnök rámutatott: a Qatar Airwaysszel folytatott tárgyalások terén konkrét lépések történtek, a beszélgetésekbe már bevonták a légitársaság vezérigazgatóját.
„A bukaresti repülőtér a térség azon légikikötői közé tartozik, amely az egyik legjelentősebb fejlődésen ment keresztül az elmúlt időszakban. Azonban további beruházásokra van szükség, a létesítmény ugyanis kezdi elérni infrastrukturális határait, így magántőkére lenne szüksége. Ennek nyomán nemcsak a repülőteret korszerűsítené, hanem a szolgáltatásokat is bővítené a magánbefektető, ez pedig a többi itt működő légitársaságnak is kedvezne” – magyarázta Ponta.
A kormányfő azt is elmondta: a Tarom esetében azért lenne előnyös egy közel-keleti partner, mert „az európai vállalatoknak megvannak a saját problémáik, emiatt sajnos nem terveznek beruházást a román légitársaságnál”.
Ponta közölte: a Katar fővárosa, Doha és Bukarest között közlekedő heti járatok számát a mostani egyről hamarosan kettőre emelik. A kormányfő ugyanakkor úgy vélte: „a romániai hatóságok ismét bizonyították hozzá nem értésüket saját érdekeik népszerűsítése terén, hiszen Románia még csak egy kereskedelmi attaséval sem rendelkezik Dohában”.
A miniszterelnök közel-keleti látogatása április 30-án kezdődött és május 5-éig tart: Ponta az Egyesült Arab Emirátusok és Katar mellett Kuvaitba és Szaúd-Arábiába is ellátogat.
A Tarom légitársaság évek óta veszteséges, igaz, az elmúlt években sikerült valamennyit lefaragnia a hiányból. A tavalyi évet 119 millió lejes mínusszal zárta, ez 8 százalékkal kevesebb a 2013-as adatokhoz képest, a kormány becslései szerint ugyanakkor idén 8 millió lejes lesz a veszteség.
Ioan Rus közlekedésügyi miniszter márciusban beszélt arról, hogy a vállalat az egyetlen az általa vezetett tárca hatáskörébe tartozó társaságok közül, amely „hatalmas pénzügyi gondokkal küzd”, de a minisztérium keresi azokat a szakértőket, akik hatékony átszervezési stratégiát valósítanak meg. Rus tavaly novemberben úgy fogalmazott: a Tarom eredményei pozitív irányt mutatnak, de sajnos „nem a legszerencsésebb menedzsment irányítja a légitársaságot”.
A vállalatot egyébként a versenyszférából érkezett menedzser – a belga Christian Heinzmann – vezeti, miután a Nemzetközi Valutaalap (IMF) azt kérte a kormánytól, hogy az állami vállalatok vezetői tisztségeinek betöltésére hirdessen nyílt pályázatot. Az IMF ebben látja a garanciáját annak, hogy a veszteséges vállalatok működése egészséges üzleti alapokra helyezhető.
Romániai idő szerint szombaton 21 óráig több mint 700 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 560 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig közel 423 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 12 óráig több mint 300 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 10 óráig több mint 246 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint pénteken 19 óráig több mint 150 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Az év első három hónapjában több mint 240 ember vesztette életét közúti balesetben, és több mint 500-an kerültek kórházba – tájékoztatott csütörtökön a Facebook-oldalán a belügyminiszter.
XIV. Leó pápa címert választott magának, és feltűnt mellette személyi titkára is, Edgard Iván Rimaycuna 36 éves perui pap. A címer jelképeinek értelmezéséhez a Vatikán útmutatót közölt.
A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.
szóljon hozzá!