Fotó: RMDSZ
Kelemen Hunor azt fogja támogatni, hogy november 30-án tartsák az államelnök-választás első fordulóját és december 8-án a másodikat – írja az Agerpres hírügynökség.
2024. június 28., 15:092024. június 28., 15:09
2024. június 28., 15:142024. június 28., 15:14
Az RMDSZ elnöke a RFI-nek nyilatkozott erről, miután Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke a pénteki kormányülés elején bejelentette, hogy hétfőre konzultációra hívja a parlamenti pártok vezetőit az államelnök-választás időpontjáról.
Kelemen nehezményezte, hogy a kormány nem tartja magát a korábban bejelentett dátumokhoz. „Hogy bízhatsz azokban, akik bejelentettek egy menetrendet, és utána nem tartják be a szavukat? Nem ez az első eset. (...) Én úgy látom, hogy tartaniuk kellett volna magukat a már meghozott döntéshez. Itt van előttem a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bizottságának döntése, amely szerint a kitűzött dátumok szeptember 15. és szeptember 29. (...)
– fogalmazott az interjúban az RMDSZ vezetője.
Marcel Ciolacu a pénteki kormányülés elején kifejtette, hogy eddig a kormányzást még a választási kampányban sem befolyásolták a politikai feszültségek, mert a koalíciós partnerek megértették, hogy „ez a kormány nem a koalícióé vagy valamelyik politikai párté, hanem Romániáé”.
Szerinte a kormány tagjainak pártállástól függetlenül óriási felelőssége van az ország stabilitásának biztosításában. „A választások körüli huzavona befolyásolja a partnerek közötti bizalmat, és véleményem szerint ennek véget kell vetni” – tette hozzá.
Ciolacu közölte: miniszterelnökként nem hozhat egyik vagy másik pártnak kedvező döntéseket, ezért
„Ez a helyes hozzáállás, nem pedig egy olyan miniszter leváltása, akinek a saját pártja megtiltotta, hogy előterjesszen egy korábban egyeztetett jogszabályt” – jelentette Ciolacu a liberális párti belügyminiszterre utalva. Hozzátette: nem enged a provokációknak, és nem kíván kormányválságot és instabilitást előidézni Romániában.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!