Fotó: Presidency.ro
Románia reméli, hogy az Egyesült Királyság közeli partner és megbízható szövetséges marad az Európai Unióból való távozása után, jelentette ki Klaus Johannis államelnök pénteki sajtónyilatkozatában, nyomatékosítva, hogy a román állampolgároknak megmaradnak a jogaik a Brexitet követően is – számol be az Agerpres.
2020. január 31., 17:482020. január 31., 17:48
„Először történik meg, hogy egy tagállam kilép az Európai Unióból, ez pedig ki fog hatni az európai projekt további útjára. Sajnáljuk Nagy-Britannia döntését, hogy 47 év után véget vet uniós tagságának, azonban tiszteletben kell tartani a brit nemzet akaratát. Románia reméli, hogy az Egyesült Királyság közeli partner és megbízható szövetséges marad” – áll az államelnök sajtónyilatkozatában.
A román államfő rámutatott, a Brexit-tárgyalások folyamán
„Ez a célkitűzés szerepel a kilépési megállapodásban, amely garantálja a Nagy-Britanniában élő EU-s állampolgárok jogait, biztosítja a kiszámíthatóságot és jogbiztonságot. A román állampolgárok korlátozások nélkül élhetnek elnyert jogaikkal a Brexitet követően is” – mondta Iohannis.
Hangsúlyozza ugyanakkor, hogy Románia el akarja mélyíteni a Nagy-Britanniával való stratégiai partnerséget, hogy
Ami pedig az Egyesült Királyság és az Európai Unió további kapcsolatát illeti, Románia egy minél több területet lefedő partnerség kialakítását támogatja, fűzte hozzá Johannis.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) kedden felkérte az Európai Bizottságot, hogy vizsgálja ki a TikTok romániai tevékenységét, mert a platform a saját közösségi alapelveit megszegve engedélyezte Călin Georgescu politikai hirdetéseit.
A közigazgatási törvénykönyv nem teszi lehetővé, hogy a polgármesteri hivatalnál és a helyi érdekű közszolgáltatásoknál dolgozó alkalmazottak a helyi tanács határozata alapján olyan bérpótlékokat kapjanak, amelyeket más jogszabályok nem írnak elő.
Diana Şoşoacă EP-képviselő, az SOS Románia párt elnöke egy hétfői kampányrendezvényen kijelentette, hogy támogatni fogja Călin Georgescu független jelöltet az államfőválasztás második fordulójában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőtestülete jóváhagyta hétfő esti ülésén, hogy a Bihar megyei tanács elnöki tisztségét betöltő Ilie Bolojan legyen a párt ideiglenes elnöke – nyilatkozták pártforrások.
A foglalkoztatási feltételeket, a pályázók értékelését, a munkaszerződések megkötésének szabályait, a munkaszerződések megszüntetésének feltételeit és a munkaügyi joghatósággal kapcsolatos egyéb szempontokat mutatja be Fazakas László ügyvéd.
Valeria Herdea, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke szerint az országban a háziorvosok közel 20 százaléka 70 évnél idősebb, és sok olyan település van, ahol nincs családorvos.
Hétfőn a Kreml (Oroszország kulturális és hatalmi központja) közölte, hogy nem ismeri Călin Georgescu világnézetét, írja Reuters.
Vasárnap 435 választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte hétfőn a belügyminisztérium szóvivője.
A következő napok legfontosabb feladata a mozgósítás a december elsejei parlamenti választásokra – hangsúlyozta Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke, a szövetség államfőjelöltje.
A romániai elnökválasztás első fordulójában résztvevő román állampolgárságú moldovaiak többsége, 56,65 százaléka a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) jelöltjére, Elena Lasconira szavazott – írta hétfőn a Moldpres hírügynökség.
szóljon hozzá!