Az Emberi Jogok Európai Bíróságához (EJEB) fordul a korrupcióval gyanúsított volt fejlesztési miniszter, Elena Udrea, akit múlt héten helyeztek előzetes letartóztatásból házi őrizetbe.
2015. május 11., 15:482015. május 11., 15:48
Ezt maga Udrea mondta el a B1 hírtelevíziónak egy vasárnap este adott telefoninterjúban. „Az előzetes letartóztatás olyan eszköz, amelynek során az embereket terrorizálják, és arra késztetik, hogy olyan bűncselekményeket is bevalljanak, amelyeket el sem követtek. Másrészt egyesek számára imázsépítő tényezőként szolgál” – mondta Udrea, megjegyezve, hogy Laura Codruţa Kövesit, az Országos korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) főügyészét is ebbe a kategóriába sorolja. Emlékeztetett: a nyilvánosság előtti imázsépítési kísérletek során az intézmények megfeledkeznek arról, hogy az érintetteket megilleti az ártatlanság vélelme.
Kijelentette: panasszal fordul az EJEB-hez, mivel a román állam nem biztosít emberhez méltó feltételeket a börtönökben. Úgy vélte, az emberek egész életükre megváltoznak azon körülmények között, amelyeket kénytelenek elszenvedni a börtönökben.
„Kilenc négyzetméteres területet bocsátanak négy személy rendelkezésére, és ezen a területen található a vécé is. Vagyis az ember tulajdonképpen az ajtó nélküli vécében étkezik. Csótányok, szemét… Már eddig is sokan nyertek az EJEB-en, de nem hallatszik a hangjuk. Ha azokat kérdezik, akik a csatornában élnek, azt fogják mondani, hogy a börtönben jobb, de nem azok számára, akik normális körülmények között élnek. Feljelentést teszek az állam által az előzetes letartóztatásban levők számára biztosított körülmények miatt, hogy mással már ne történhessen meg ugyanez” – mondta Udrea.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
szóljon hozzá!