Arra inti Florin Iordache igazságügyi miniszter az országszerte tiltakozókat, hogy „olvassák el figyelmesen és felelősségteljesen” az általuk kifogásolt sürgősségi kormányrendeletet. A tárcavezető szerint „nincs semmi titkos, törvénytelen vagy erkölcstelen” a jogszabályban.
2017. február 01., 21:182017. február 01., 21:18
„Az emberek utcára vonultak, mert a közösségi hálón terjesztett érvek alapján felháborodást váltott ki belőlük ez a kormányrendelet. Pedig semmi titkos, törvénytelen vagy erkölcstelen nincsen benne. És én ellenérvekkel fogok válaszolni a közösségi hálón terjedő érvekre. Arra bátorítom az utcákon tüntetőket, olvassák el figyelmesen és felelősségteljesen – saját és nem mások szemével – a kormányrendeletet is, és az én magyarázataimat is” – írja Facebook-bejegyzésében a tárcavezető.
A miniszter szerint hamis azt állítani, hogy nem lehet sürgősségi kormányrendelettel módosítani a Büntető törvénykönyvet és a Büntető perrendtartási törvénykönyvet.
„A Cioloş-kormány 151 módosítást eszközölt a két törvénykönyvön. A Romániai Emberjogi Szervezet szerint ezek közül több is az alkotmányosság határát súrolta (...) A PSD nem teremtett semmiféle precedenst, nem tett semmi olyant, amire ne lett volna példa ez idáig” – magyarázza Iordache.
A tárcavezető állítása szerint az sem igaz, hogy a rendelet kivonja a hivatali hatalommal való visszaélést a bűncselekmények köréből.
A Büntető törvénykönyv 297. cikkelyének szövege kétértelmű volt, és alkotmányellenesnek nyilvánították, ezért kellett módosítani rajta – írja Iordache, aki szerint a 200 ezer lejnél nagyobb kárt okozó hivatali visszaélés ezután is korrupciós tettnek minősül, és a Büntető törvénykönyv hatálya alá esik, a 200 ezer lejnél kisebb kárt okozó hivatali visszaélés pedig a munkatörvénykönyv hatálya alá fog tartozni.
„Lehet, hogy az elmúlt napokban rosszul kommunikáltunk, alkalmat szolgáltatva ezáltal rosszakaróinknak az erőltetett értelmezésekre. Remélem, ezzel az üzenettel sikerült tisztázni a vitatott tényezőket” – zárja bejegyzését a miniszter.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szombaton közölte, hogy a külföldi szavazókörzetek választási irodájában valamennyi politikai pártnak van képviselője, akiktől valós idejű tájékoztatást kaphatnak – írja az Agerpres hírügynökség.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 9 óráig több mint 121 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.
Felhelyezték a pápaválasztási fordulók eredményét tudtul adó kéménycsövet a Sixtus-kápolna tetejére péntek reggel.
szóljon hozzá!