Idén 2750 hazai diák tette le felvételi kérését valamelyik Egyesült Királyságbeli egyetemre. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Évről évre nő azoknak a hazai diákoknak a száma, akik középiskolai tanulmányaik befejeztével külföldi egyetemen tanulnának tovább. A felmérések azt bizonyítják, hogy legtöbben angol egyetemekre felvételiznek, bár Hollandia is egyre népszerűbb. A bukaresti World Education Fair (Nemzetközi Egyetemek Börzéje) rendezvényen közzétett adatok szerint a legtöbb hazai diák a Brexit ellenére is Angliát választja egyetemi célpontként.
2020. március 09., 09:002020. március 09., 09:00
2020. március 09., 09:212020. március 09., 09:21
Továbbra is nagy a romániai fiatalok érdeklődése az Egyesült Királyság egyetemei iránt, ezen belül főleg Anglia a legnépszerűbb. De Hollandia is lépéseket tesz annak érdekében, hogy kihasználja a Brexitet és még vonzóbbá tegye a külföldi hallgatók számára a holland felsőoktatási rendszert.
– közölték nemrég a romániai brit nagykövetség képviselői az Edupedu oktatási szakportál kérésére. A hazai diákok által választott legnépszerűbb ágazatok az angol egyetemeken a számítástechnika, biológia, fizika, kémia és a mérnöki szakok.
A romániai brit nagykövetség a szakportálnak kifejtette, hogy az Egyesült Királyság továbbra is fogad nemzetközi hallgatókat. A romániai hallgatók a brit kormány által bevezetett pontalapú rendszerhez tartoznak, és
Azok a romániaiak, akik idén ősszel kezdik meg tanulmányaikat Nagy-Britanniában, a Brexit által kiváltott felmondási megállapodás hatálya alá tartoznak, vagyis az ő esetükben a tanulmányi feltételek változatlanok maradnak. A nagykövetség továbbá rámutatott, hogy
Közel tízezer hazai hallgató tanul valamilyen felsőoktatási intézményben Nagy-Britanniában – a hatodik legnagyobb külföldi hallgatói közösség –, sokkal többen vannak, mint a lengyelek vagy az írek – derül a hétvégén Bukarestben megkezdődött World Education Fair (Nemzetközi Egyetemek Börzéje) rendezvény által közzétett adatokból. A romániai diákok brit egyetemekre beadott kérelmei folyamatosan növekvő érdeklődést mutatnak: míg
Idén pedig 2750 hazai diák tette le felvételi kérését nagy-britanniai egyetemekre, ez enyhe csökkenést mutat az előző évhez képest, de nem számottevően nagyot, és még mindig többen tanulnának az Egyesült Királyságban, mint két évvel ezelőtt – derül ki a börze adataiból.
A szervezők arra is rámutattak, hogy Hollandia a második legkedveltebb egyetemi célpont a romániai diákok körében. Idéntől pedig még inkább igyekszik egyetemeire csábítani a külföldi – köztük a romániai – diákokat, ennek érdekében például felére csökkentették számukra a tandíjat az első tanévben, így átlagban 1100 eurót kell fizetniük.
Olaszország, Franciaország és Dánia is népszerű úti célok a romániai hallgatók körében, ahol magas színvonalú oktatást és elérhetőbb tandíjat kínálnak, mint sok más nyugat-európai országban. A diáknak mindhárom országban lehetősége van hitelt és ösztöndíjat igényelni, amelyekkel támogatják a nemzetközi hallgatók költségeit. Ezenkívül részmunkaidős foglalkoztatással kiegészíthetik jövedelmüket.
Az általunk megkérdezett Áron most tizenegyedikes egy marosvásárhelyi gimnáziumban, és bevallotta, jövőre ő is külföldre készül egyetemre.
Nem áll szándékomban kinn ragadni, de úgy gondolom, hogy az oktatás magas minőségén túl a kultúrák találkozása sok szempontból értékes lehet számomra” – mesélte lapunknak a történelem szakon tanuló fiú.
Az Ipsos közvélemény-kutató cég korábban közzétett adatai alapján a romániai diákok 16 százaléka tervezi azt, hogy külföldön tanuljon tovább. Természetesen ennél alacsonyabb a valóban külföldön tanulók száma, ugyanis sokan meggondolják magukat, vagy nem sikerül elérniük a megfelelő pontszámot a külföldi egyetemen.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
1 hozzászólás