Fotó: Pixabay
Az Európai Bizottság 119,7 millió eurót utal ki mezőgazdasági tartalékalapjából azoknak a bulgáriai, németországi, észtországi, olaszországi és romániai mezőgazdasági termelőknek, akiknek a területein károkat okoztak a kedvezőtlen meteorológiai jelenségek – közölte hétfőn az intézmény.
2024. szeptember 23., 19:122024. szeptember 23., 19:12
2024. szeptember 23., 19:162024. szeptember 23., 19:16
Az EB javaslata értelmében 21,6 millió eurót utalnak ki Romániának, 10,9 millió eurót Bulgáriának, 46,5 millió eurót Németországnak, 3,3 millió eurót Észtországnak és 37,4 millió eurót Olaszországnak.
Az Agerpres által is szemlézett tájékoztatás szerint
A támogatás kifejezi az EU szolidaritását az érintett gazdákkal – írják, hozzátéve, hogy hazai forrásokból a támogatást az összeg 200 százalékával egészíthetik ki.
Ezt megelőzően, 2024. december 31-ig tájékoztatniuk kell az EB-t az intézkedés gyakorlatba ültetésének részleteiről, a támogatás odaítélésének kritériumairól, az intézkedés várható hatásáról és a kiegészítő támogatások mértékéről.
Az EB javaslatát egyenként megvitatják a tagállamokkal, és október 7-én, a mezőgazdasági piacok közös megszervezésével foglalkozó bizottság ülésén hoznak róla végső döntést.
„Gazdáink nincsenek egyedül az éghajlatváltozás elleni küzdelemben, számíthatnak az Európai Bizottság támogatására a válságkezelésben, az új kihívásokhoz való alkalmazkodásban, valamint gazdaságaik és családjaik jövőjének védelmében” – üzente Janusz Wojciechowski mezőgazdasági biztos.
Több mint 21 millió euró támogatást kapnak azok a romániai gazdák, akiknek az őszi termését károsította az aszály – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán a mezőgazdasági miniszter.
A Brüsszelben tartózkodó Florin Barbu bejegyzése szerint az Európai Bizottság 21,6 millió eurót hagy jóvá Románia számára erre a célra. Emlékeztetett:
„Termelőinknek most van szükségük támogatásra a következő mezőgazdasági év előkészítéséhez” – írta a miniszter.
A mezőgazdasági minisztérium adatai szerint több mint 16 ezer gazda kért kárfelmérést.
Eltemették az október 17-én, 57 évesen elhunyt Potápi Árpád Jánost csütörtökön. A Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkárát a bonyhádi evangélikus temetőben több százan kísérték utolsó útjára.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 23-án reggel 7 óráig tart az államfőválasztás első fordulójának kampánya. A romániai elnökválasztás első fordulóját november 24-én tartják, a második fordulóra december 8-án kerül sor.
A kormány szerdai döntése értelmében 14 köztisztviselővel és 3 szerződéses alkalmazottal bővítik ki az Országos Állampolgársági Hatóság álláshelyeinek számát.
Szerdai ülésén a kabinet jóváhagyja az 500 lej értékű szociális utalványok kiutalását a hátrányos helyzetű családokból származó gyermekek számára – jelentette be Marcel Ciolacu.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán a miniszterelnök.
Nekünk 1956 tanulsága az, hogy csak egyetlen dologért, Magyarországért és a magyar szabadságért szabad harcolnunk – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulóján tartott ünnepségen szerdán Budapesten.
Katonai tiszteletadással vonták fel a nemzeti lobogót az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulóján szerda délelőtt Budapesten, az Országház előtti Kossuth Lajos téren.
Benyújtotta a bukaresti parlamentnek közigazgatási reformcsomagja első törvénytervezeteit a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), amely az önkormányzatok számának drasztikus csökkentésével karcsúsítaná az államot.
Tánczos Barna volt környezetvédelmi miniszter az italcsomagolás-visszaváltó automaták központilag megszervezett elhelyezését javasolta falvakon és kisvárosokban a nehézkes kézi visszaváltás helyett.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A tervezet a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!