
A köztéri tüntetés szokatlan, de frappáns módját választotta rendőrök egy csoportja. Három közönséges fabudi (árnyékszék, deszka illemhely) társaságában tüntettek csütörtökön a román Belügyminisztérium bukaresti székházának közelében.
2021. március 19., 13:152021. március 19., 13:15
Az Europol néven ismert rendőrségi szakszervezet tiltakozó megnyilvánulásának céljaként azt emelték ki a résztvevők, hogy a községi, falusi környezetben szolgálatot teljesítő rendőrök élet- és munkakörülményeire szeretnék felhívni az illetékesek figyelmét. A figyelemfelkeltő tiltakozás idején három udvari árnyékszékek volt elhelyezve a minisztériumi épülettől nem messze. Több újságírónak is nyilatkozva az egyik rendőr elmondta, szégyenkezniük kell, amikor kívülről érkező személyek az illemhelyről érdeklődnek a községi rendőrőrs épületében. Akkor ugyanis az udvarra kell irányítani őket. A helyzet bonyodalmakat okoz, ha éppen erőszakos bűncselekmények elkövetőit kell őrizniük elszállításukig. Nemcsak az a panaszuk a tüntetőknek, hogy udvaron, a kültérben van a hivataluk illemhelye, hanem több száz falusi, községi rendőrség székházában nincs vezetékes víz, a rendőröknek otthonról kell szappant, törölközőt, egyéb higiéniai eszközöket a hivatalba bevigyenek, vagy saját pénzükből vásárolnak a boltban. Egyik tüntető úgy fogalmazott, az országban több száz községi, falusi rendőrség székházának nincs egészségügyi engedélye, az épületeket a néhai milícia maradványainak, műemlékeinek lehet tekinteni. "Itt hagyjuk a fabudikat, hadd lássák a belügyminisztérium ablakaiból, hogy vidéken milyen körülmények között végezzük a szolgálati megbízásainkat", mondotta egyik tüntető.
(bl)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!