
Az evz.ro hírportál szerint Sorin Oprescu, Bukarest volt főpolgármestere akár a világrekordok könyvébe is bekerülhetne egyik korrupciós perével.
2021. március 22., 13:292021. március 22., 13:29
Öt és fél évvel ezelőtt, egészen pontosan 2015. szeptember 6-án Oprescut a tettenérés módszerével lefülelték és őrizetbe vették nagy összegű csúszópénz elfogadása után néhány perccel. A bűnvádi per kezdete óta több mint 90 alkalommal tűzték napirendre az ügy bírósági tárgyalását (miközben egy tyúktolvajt egy-két tárgyaláson elkaszálnak)! A legközelebbi idézések 2021. március 24-re szólnak, de a Bukaresti Táblabíróság már közölte, április 1-jére halasztották a tárgyalást. Az evz.ro tudni véli, hogy április elsején sem lesz tárgyalás, újabb halasztás következik.
Sorin Oprescu (sz. 1951) sebészorvos a 2000-2008-as időszakban szociáldemokrata szenátor volt, majd kétszer függetlenként győzött Bukarest főpolgármester-választásán (2008, 2012). Második főpolgármesteri mandátumának idején (kényszerű lemondása előtt) ő szorgalmazta a CSM Bukarest női kézilabda csapat felerősítését külföldiekkel, ennek eredményeként a csapat 2016-ban - negyedik esélyesként -, elnyerte a Bajnokok Ligája trófeát, a budapesti döntőben a Győri Audi ETO ellen győzött.
(bl)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!