Aranycsapat – mi lett velük?

Három éve, 2008. június 5-én a hazai teremlabdarúgó 1. Liga bajnoki döntőjének harmadik mérkőzését a Székelyudvarhely SK négygólos előnnyel, 6–2-re megnyerte a Dévai CIP ellen, és kétéves kihagyás után harmadszorra is elhódította a bajnoki serleget. Annak néztünk utána, hogy azóta mi történt az „aranycsapat” idegenlégiósaival.

Szász Csaba

Zátyi Tibor

2011. augusztus 03., 13:292011. augusztus 03., 13:29

2011. december 20., 19:402011. december 20., 19:40

Az SK keretében akkor a következő játékosok voltak: Balázs Zoltán, Tarcsafalvi Csaba, Péter Róbert – Szőcs László, Mihály Zoltán, Dénes Barna, Nicuşan Lucian, Tóth Szabolcs, Szabó Zoltán, Lódi Tamás, Madarász János, Gyurcsányi Zsolt, Davi Costa Menezes, Igor Leitao Salles, Sorin Chivu. Ugyanabban az évben a teremfocisok még végrehajtottak egy bravúrt azzal, hogy bejutottak a UEFA Futsal Cup elitkörébe, a téli szünetben azonban anyagiak miatt szabályszerűen derékba tört a csapat sikerszériája.

Davi Costa

Davi Costa az első brazil volt a Székelyudvarhely Sport Klub történetében, 2006 augusztusában érkezett Szászsebesről. Két évvel később, azt követően, hogy bajnoki címet nyert az SK-val, angolosan lelépett. 2008 szeptemberében derült fény arra, hogy bár élő szerződése volt, „átigazolt” Ciprus hatszoros bajnokához és négyszeres kupagyőzteséhez, az AGBU Ararathoz. A ciprusi csapattal Davi Costa két bajnoki aranyat és egy kupagyőzelmet gyűjtött be, a legutóbbi, 2010–2011-es idényben bajnoki bronzérmet szerzett, ráadásul 17 találattal ő lett csapatának legeredményesebb játékosa. Egyébként az együttes négy legeredményesebb játékosa között a harmadik helyen találjuk Mihály Zoltánt 15 góllal, a negyediken pedig Szőcs Lorándot 11 találattal. A csapatnál ebben az időszakban megfordult Csoma Alpár is, aki egy súlyos sérülés miatt hat hónapos pihenőre kényszerült. Mihály Zolitól a téli szünetben megvált a klub, így visszajött az SK-hoz. Davi Costa tavaly augusztusban a Croatia Berlin elleni selejtezőn az UEFA Futsal Cupban is bemutatkozott, a tornát végigjátszotta, hét nemzetközi klubmérkőzésen lépett pályára, három gólt szerzett, klubja fennállásának és egyáltalán a ciprusi futsal legjobb eredményét érte el azzal, hogy bejutott a legjobb 16 közé. Nem csoda hát, hogy a brazil szolgálataira az új idényben is igényt tartanak.

Jorge Miguel Costa David

A csak Jorginho néven ismert portugál idegenlégiós akkor érkezett, amikor Davi Costa lelépett, 2008 augusztusában. A bajnokságban kevesebb lehetőséget kapott, mint idegenlégiós társai, viszont még abban az évben ősszel ott volt a zágrábi UEFA Futsal tornán, ahol pályára is léphetett. A téli szünetben azonban az SK nehéz helyzetbe került, a távozók között ott találtuk Jorginhót is. A portugál játékos hazája egyik másodosztályos csapatánál, a Sport Lagoa Benficánál folytatta, innen került a görög FC Gypaetoi csapatához, amellyel kétéves szerződést írt alá. Az első évben ezüstöt, a most véget ért bajnokságban pedig bronzérmet szereztek. Jelenleg Jorginho szabadon igazolható. „Hál’ Istennek jól megy most nekem. Hiányzik Románia és az ottani emberek. Remélem, egyszer még visszatérhetek, talán fiammal együtt futsalozhatok” – írta levelében a portugál. (Jorginho a napokban értesített, hogy az új idényt a görög címvédőnél, a tizenegyszeres bajnok Athina 90-nél folytatja. )

Igor

Igor Leitao Salles vagy egyszerűen csak Igor 2007 januárjában érkezett az udvarhelyi klubhoz.
Jorginhóval együtt 2008/2009 telén távozott a csapattól. Ezt követően a hatszoros bajnok azeri Araz Naxcivanhoz igazolt, és bár az UEFA-nál leadott bővített keretben szerepelt a neve, az UEFA Futsal Cup mérkőzésein egyszer sem léphetett pályára, így megfosztották attól a lehetőségtől, hogy honfitársa és volt csapattársa, Davi Costa ellen játsszon az elitkör Araz–Ararat összecsapásán. Idén januártól nem tudni róla semmit, feltehetően egy arab országban sütteti magát.

A magyarok

Gyurcsányi Zsolt, Lódi Tamás, Madarász János, Tóth Szabolcs és Balázs Zoltán (az SK egykori „első” sora) a Győri ETO-nál folytatták fölöttébb sikeres pályafutásukat, a legutóbbi szezonban kupát és bajnokságot is nyert az együttes. A szezon végén jött a hír, hogy Madarász befejezi pályafutását. Hatszoros magyar és egyszeres román bajnok. Hat alkalommal nyert Magyar Kupát, és hétszer volt Szuperkupa-győztes. A nemzeti csapatban 128-szor szerepelt, ő tartja a válogatottban a gólrekordot, 100 alkalommal talált címeres mezben az ellenfelek kapujába. Tóth Szabolcs már nem várta meg az idény végét, az elmúlt télen közös megegyezéssel távozott Győrből (130-szoros válogatott). „A távozás nem csupán az én döntésem volt, a téli szünetben megerősödött az ETO kerete, így velem már nem számoltak a csapatnál” – mondta. A 35 éves játékos másfél évet töltött a Rába partján, az idényt a budaörsi Colorspectrum-Aramis csapatában zárta. Említést érdemel még Szabó Zoltán, aki 2009 nyarán ment vissza Magyarországra, ellentétben a győri különítménnyel, ő az Aramist választotta, 2010-ben pedig a Fradi futsalcsapatához igazolt.

Sorin Chivu

A craiovai játékos, aki a román labdarúgás minden szintjén kipróbálta magát, már veterán korban, 35 évesen érkezett Székelyudvarhelyre. A csapat szétesése után hazaigazolt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Gaz Metan Craiova együtteséhez, majd a 2009–2010-es évad lejárta után visszavonult, jelenleg az utánpótlásnál edző.

Dénes Barna és Tarcsafalvi Barna azóta visszavonult, a többiek jelenleg is játszanak a teremlabdarúgó 1. Ligában: Péter Róbert és Mihály Zoltán az SK-nál, míg Szőcs László és Lucian Nicuşan a bajnok Marosvásárhelyi City’us-nál játszott az elmúlt szezonban.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei