Ünnepélyes keretek között adták át kedden a csíkdelnei vízhálózatot. A szalagvágásra a delnei határban felépült víztárolórendszernél került sor, a községi és a megyei elöljárók jelenlétében.
2011. július 19., 16:402011. július 19., 16:40
2011. július 19., 20:542011. július 19., 20:54
A rendszer átadásával a helyiek gond nélkül juthatnak jó minőségű ivóvízhez
A jelenlévőket Csíkpálfalva község polgármestere, Ferencz Csaba köszöntötte, rámutatva az életadó víz fontosságára, ugzanakkor örömét fejezte ki, hogy elkészülhetett a beruházás. Az elöljáró kifejtette: a delnei lakosok nagyon várták a vízrendszer kiépülését, mert az utóbbi években – főleg nyáridőben – többször is vízhiánnyal küszködtek az elavult rendszer miatt.
Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács elnöke elmondta: a kivitelezés 130 ezer euróba került. A munkálatokat a regionális fejlesztési és turisztikai minisztérium finanszírozta, a Hargita megyei tanács segítségével és közreműködésével, valamint Csíkpálfalva község tanácsának hozzájárulásával. A vízrendszer kiépítését 2009-ben kezdték el, és nemrégiben fejezték be. Borboly reményének adott hangot, hogy a többi elkezdett beruházást is siker koronázza, hozzájárulva Székelyföld fejlesztéséhez.
A falu víztározó rendszerénél a székely nemzeti szalagot Borboly Csaba, Ferencz Csaba és Becze István megyei tanácsos vágta át. Az újonnan átadott objektumot Csintalan László delnei plébános szentelte fel.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!