
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Viharos széllökésekre, esőre, jégesőre lehet számítani több Hargita megyei településen.
2023. május 20., 13:362023. május 20., 13:36
2023. május 20., 15:282023. május 20., 15:28
Figyelmeztetést adott ki a Hargita megyei készenléti felügyelőség (ISU Harghita), amely szerint szombaton kora délután több településen
A meteorológusok előrejelzése szerint négyzetméterenként 15-20 liter csapadék is lezúdulhat.
Az érintett települések: Székelykeresztúr, Parajd, Korond, Farkaslaka, Siménfalva, Oroszhegy, Bögöz, Etéd, Szentábrahám, Újszékely, Felsőboldogfalva és Székelyandrásfalva.
Az Európai Unió Bíróságához fordult a nemzeti régiókat érintő polgári kezdeményezés ügyében Izsák Balázs, és keresetében az Európai Bizottság elutasító döntésének az érvénytelenítését kéri – közölte a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) sajtóirodája.
Érdemes óvatosan közlekedni Csík- és Gyergyószéken, hiszen néhol ötven méteresnél is kisebb a látótávolság a köd miatt – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Minden szükséges engedéllyel és jóváhagyással rendelkező egységben végezték a mélyaltatást annál a fogászatnál, ahol csütörtökön meghalt egy 2 éves kislány – közölték szombaton a magánrendelő képviselői.
Egy magán-mentőszolgálat járművével ütközött egy személyautó szombaton Temes megyében, Temesremete és Őszény között. Három sérült kórházba került, egyikük később életét vesztette.
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a megyei szintű Megérett, megérett a fekete szőlő című szüreti hagyományőrző gyerekversenyt a marosvásárhelyi 6-os számú napköziotthon szervezésében, ahol őszi hagyományokat elevenített fel Maros megye 55 óvodása.
A bukaresti fogorvosi kamara vezetőtestülete pénteken úgy döntött, hogy fegyelmi kivizsgálást indít a fővárosi fogászati klinikán csütörtök este fogászati beavatkozás közben elhunyt kétéves kislány ügyében.
A mezőn gyulladt ki egy kombájn pénteken délután a Maros megyei Küküllősárd közelében, az eset során jelentős anyagi kár keletkezett – közli a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
Székelykeresztúri cégeknél vizsgálódtak a rendőrök és erdészek, jelentős pénzbírságot róttak ki és faanyagot is elkoboztak.
szóljon hozzá!