
A segítségnek hála nem kell felfüggeszteni az artroszkópos műtéteket
Fotó: László Ildikó
Összesen 60 ezer lejjel támogatta a Székelyudvarhelyi Városi Kórház ortopédiai osztályát tavaly év végi jótékonysági vadászatának bevételéből a székelykeresztúri Hubertus Vadásztársaság. A segítség jól jött, hiszen így nem kell leállni a kevésbé invazívnak számító artroszkópos műtétekkel.
2024. január 16., 19:222024. január 16., 19:22
Néhány hete szervezett jótékonysági vadászatot a Küsmöd és Atyha közötti bozótos, erdős domboldalon a székelykeresztúri Hubertus Vadásztársaság, amely a székelyudvarhelyi városi kórház támogatását tűzte ki célul. Az összegyűlt pénzt azóta át is utalták az intézménynek, amely létfontosságú eszközöket vásárolt belőle.

Több mint száz vadász gyűlt össze Etéden a székelykeresztúri Hubertus Vadásztársaság meghívására, amelynek tagjai jótékonysági hajtóvadászatot szerveztek a székelyudvarhelyi városi kórház támogatása érdekében.
A különböző orvosi eszközök bemutatásakor Fazakas Attila, a vadásztársaság igazgatója elmondta, immár harmadik alkalommal rendeztek jótékonysági hajtóvadászatot, korábban a kórház székelykeresztúri egységének ajánlották fel az összegyűlt pénzt.
Utóbbi esetben nem csak vadászokról van szó. A hajtóvadászatnak köszönhetően összesen 60 ezer lej gyűlt össze – ennek elköltését az egészségügyi intézmény vezetőségére bízták, hiszen ők tudták igazán, hogy mire van a legnagyobb szükség.
Fotó: László Ildikó
Fazakas Attila rámutatott, a jótékonysági akciót idén is meg fogják szervezni december 27-én, hiszen a részvevők létszáma is bizonyítja, hogy megfelelő a magyarországi mintára kiválasztott időpont.
Nagy Gyula, a székelyudvarhelyi kórház főigazgatója köszönetét fejezte ki a vadászoknak a folyamatos támogatásért, megjegyezve, hogy korábban is fontos felszereléseket vásárolhattak székelykeresztúri egységükhöz, amelyek jelenleg is használatban vannak. Arról is beszélt, hogy
Hangsúlyozta, nagyon operatívan történt minden, hiszen gyorsan megkapták a felajánlott összeget, így mostanra már a megrendelt felszerelések is megérkezhettek. Utóbbi beszerzési osztályuk munkáját is dicséri.
Fotó: László Ildikó
– fogalmazott.
„Nagyon örülünk a segítségnek, hiszen mindössze néhány nappal a felajánlást megelőzően döntöttük el, hogy felfüggesztjük a kevésbé invazívnak számító artroszkópos műtétjeinket, ugyanis az egyik eszköz felmondta a szolgálatot. Sajnos úgy tűnt, hogy nincs lehetőségünk arra, hogy azt záros határidőn belül kicseréljük vagy megjavítsuk” – magyarázta Kurtus István, az ortopédiai osztály traumatológus-főorvosa.
Fotó: László Ildikó
Rámutatott, a támogatásnak köszönhetően oldódott meg a helyzet; nagy szükség volt az eszközökre, ezért is érkeztek meg ennyire hamar. Konkrétan egy artroszkópos tükörről van szó, továbbá három ehhez kapcsolódó műszerről.
Mindemellett hat speciális dobozt is vásárolhattak, amelyekben a műszereiket szállíthatják sterilizálni.
Fotó: László Ildikó
Ezek a műtétek előkészítésénél könnyítik meg a szakemberek munkáját.
– fogalmazott a főorvos.
Fotó: László Ildikó
Azt is megtudtuk Kurtus Istvántól, hogy tavaly 180 artroszkópos műtétet végeztek el, évente pedig átlagosan 200-at szoktak.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!