1899-ben készült el a gyergyószentmiklósi református templom
Fotó: Gergely Imre
1899-ben fejeződött be a gyergyószentmiklósi református templom építése, vasárnap 120 éves évfordulót ünnepelnek a kálvinista hívek.
2019. november 07., 14:252019. november 07., 14:25
A vasárnap fél tizenegykor kezdődő ünnepi istentiszteleten Szegedi László lelkész, az Erdélyi Református Egyházkerület missziói előadója hirdet igét. Az évforduló alkalmat ad arra, hogy megismerhessék az emberek a templom és a gyülekezet elmúlt 120 évének fontosabb állomásait, történetét. Az 1899-ben felépült akkori kis, 200 fős gyülekezetnek épült hajlék ma 850 gyergyószentmiklósi és mintegy 150–170 gyergyószéki reformátusnak a temploma.
Az eseményen szavalatok hangzanak el, közreműködik a Szent Miklós Kamaraegyüttes. Az istentiszteletet követően a szeretetvendégségre várják a híveket a parókia gyülekezeti termébe, ahol a reformációt bemutató kiállítás lesz megtekinthető – közölte érdeklődésünkre Ősz Sándor gondnok.
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
Míg a szavazatszámlálás kezdetén alig pár százalék volt a különbség a két jelölt között, a részeredmények folyamatos feldolgozása során Nicușor Dan egyre nagyobb előnyre tesz szert. De lássuk, hogy mit hoz majd a reggel.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!