Az idei táborozók
Fotó: Zöld Nap Egyesület
Kézdivásárhelyen élő és tanuló, az ukrán–orosz háború elől elmenekült ukrán gyerekek is részt vettek a zabolai Csipkésben zajlott táborban. Az eseményt több mint tíz évvel ezelőtt hívta életre a kézdivásárhelyi Zöld Nap Egyesület.
2024. június 27., 13:332024. június 27., 13:33
Június 24-e és 27-e között nyolcadik alkalommal szervezték meg a nagy népszerűségnek örvendő, Természet – Az élet forrása elnevezésű tábort a zabolai Csipkésben.
Az idei táborban 10 és 16 év közötti gyerekek vettek részt Kézdivásárhelyről, Torjáról, Kézdiszentkeresztről, Kézdiszentlélelkről, Zaboláról, Bereckből, Sepsiszentgyörgyről, továbbá három ukrán iskolás is társult hozzájuk, akik
A táborozókra gazdag program, különféle foglalkozások vártak a helyiek mellett törökországi és azerbajdzsáni önkéntesek felügyelete alatt. A játékos csoportos foglalkozások keretében olyan ismeretekre tehettek szert, amelyek eligazítást nyújthatnak abban, hogy mit tehetnek környezetünk káros hatásoktól való óvása érdekében, ugyanakkor kikapcsolódásként logikai, fejlesztő és sporttevékenységek is tarkították a napi programot.
A társszervezők között immáron nyolcadik alkalommal vállalt szerepet a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesület (ADI SIMD) és a vele partneri viszonyban álló tizenhárom, országos felelősséget átvállaló társulás (OIREP), továbbá Kézdivásárhely és Kovászna megye önkormányzatai.
„Habár a hulladékgazdálkodás gyors és gyakori átalakuláson megy át, főleg a folyamatosan romló gazdasági helyzet miatt, és az anyagi források is egyre szűkebbek, mégis
– mondta Ambrus József, a hulladékgazdálkodási egyesület igazgatója.
A napi programot különféle foglalkozások színesítették
Fotó: Zöld Nap Egyesület
Ráduly Attila, a Zöld Nap Egyesület elnöke kiemelte,
és a hétköznapokban is örömmel tapasztalja, hogy a gyerekek és az ifjúság egyre tudatosabb és érzékenyebb a környezetvédelemre, ezért nem hiábavaló a sok munkát és energiát igénylő oktatás. A tábor népszerűségét az is igazolja, hogy minden évben túljelentkezéssel szembesülnek a szervezők, ezért is igyekeznek mindent megtenni azért, hogy a tábor még éveken keresztül létrejöjjön.
Gyémántmisét mutatott be pénteken délután a csíktaplocai templomban Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgálta a csíktaplocai híveket.
Elgázolt borztetemről kaptunk fotókat, amely a felújítás alatt levő 137-es megyei út Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közti szakaszán hever.
A legfelsőbb bíróság pénteken helyt adott az elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat felfüggesztéséről szóló ítélet elleni fellebbezéseknek.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy változást idézzen elő Románia jelenlegi és jövőbeli politikájában.
Újabb hatvan napig hatósági felügyelet alatt marad Barti Tihamér, a Hargita megyei önkormányzat tisztségéből felfüggesztett és korrupciós bűncselekményekkel gyanúsított alelnöke. Barti panasszal élt a döntés ellen, de ezt elutasították.
Ingyenesen tesz elérhetővé tíz filmet tíz napon át a Filmio, a magyar filmek streaming platformja a magyar film napja alkalmából – közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.
Tanárnak lenni Romániában nem kis kihívás, ideje átgondolni, mitől van az, hogy az a pedagógus, aki kiválóan teljesít a katedrán, nem tud jó eredménnyel versenyvizsgázni. Jövőtől ezen változtatna a tanügyminiszter.
A Gyulafehérvári Főegyházmegye jubileumi eseménysorozatának részeként április 30-án, szerdán megtartják a fogyatékkal élők napját, melynek programjai több csíksomlyói helyszínen zajlanak majd.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
A medvét le kellene venni a szigorúan védett fajok romániai listájáról – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!